Ще до виходу на широкі екрани фільм «Барбі» наробив багато галасу і привернув увагу глядачів. Не знаю точно в чому тут справа, може, в образі найпопулярнішої ляльки у світі, виконавиці головної ролі Марго Роббі чи непереборному бажанні глядача побувати всередині казки, але картина стала однією з найочікуваніших.
І ось, це сталося! З 20 липня фільм «Барбі» – в українському прокаті.
Напередодні відбувся допрем’єрний показ Барбі у столичному кінотеатрі Multiplex ЦУМ. І до цієї події запрошені підійшли серйозно, а саме – прийшли в образах героїв фільму. Тому стільки Барбі та Кенів одночасно я ще не бачила!
Було таке враження, що ми вже всі опинилися в Барбіленді до початку прем’єри.
Серед гостей були помічені травесті-діва Монро, актриса і дизайнерка Анна Гресь, співачка Мішель Андраде, телеведуча Ксенія Мішина, інфлюенсер Ірина Адоніна та інші. Всі вони надали перевагу у своїх вбраннях рожевому кольору.
А дизайнерка Катерина Рутман представила колекцію шикарних суконь для «Барбі-вечірки», яку демонстрували моделі на рожевому подіумі, але кольори самого вбрання були різні.
Загалом же, на вечірці переважав рожевий, причому його можна було не тільки носити, а й їсти – гостей пригощали рожевими тістечками, а також віскі Jack Daniel’s.
Далі рожевий бум продовжився вже в залі для глядачів, коли почався фільм. І справді, яка ж Барбі без рожевого?!
Хоча вся палітра кольорів у картині була представлена, а також пишнота та різноманітність одягу героїв. Ідеальне життя ляльок у «ванільному» Барбіленді тривало до того часу, поки Барбі не запитала:
– А ви коли-небудь думали про смерть?
Барбі і Кени жахнулися від такої думки, але потім заспокоїлися і забули про це. Але вранці, коли Барбі зняла свої рожеві черевички, побачила, що її стопа – плоска. А тут ще ознаки целюліту з’явилися! Ось жах!
Чому вона так змінюється і стає не ідеальною? Що ж робити?
З цього моменту фільм набуває іншого, я б сказала, філософського відтінку, й починається втеча Барбі з її штучного світу у світ людей.
До речі, цей епізод у фільмі наближений до реальності. Раніше Барбі завжди стояла навшпиньки, щоб на ніжки можна було одягнути іграшкові туфельки. Плоска стопа з’явилася в деяких варіантах ляльки за кілька десятиліть після її створення.
Вигадала дорослу ляльку для дітей у 1959 році Рут Хендлер, дружина власника фірми Mattel і назвала її на честь своєї дочки.
До речі, Рут, а вірніше її привид, ми також побачимо у фільмі. І вона вплине на Барбі, причому, так, що та захоче стати справжньою, реальною, живою жінкою.
Ідея, коли лялька перетворюється на людину, не нова. Згадаймо хоча б Піноккіо. Але тут фішка в тому, що лялька Барбі є не лише мрією більшості дівчаток, а й одним із найпопулярніших образів масової культури. До того ж, у різних варіаціях – пілота, юриста, ковбоя, вчительки…
І перш ніж стати людиною, Барбі потрібно зустрінеться з дівчинкою, яка грала з лялькою і передала їй думки про смерть, зі своїми творцями, навчитися плакати, вврятує Барбіденд, яким за час її відсутності стали керувати «Кени» та багато іншого.
З екрану Марго Роббі в образі ляльки Барбі говорить про соціальні проблеми – гендерну рівність, експлуатацію жіночих образів, владу, кар’єру, сексуальність…
З одного боку, виглядає як пародія, з іншого – змушує задуматися, роблячи акцент на несумісності “пластикового світу Барбі” та “світу реальності”.
Скажімо чесно, незважаючи на деяку затягнутість й надумані проблеми, фільм дивиться легко та із задоволенням, особливо під темпераментні танці акторів, чудову музику і викликає усмішку, а часом і сміх. Тож до перегляду рекомендуємо.
Знаєте, що вона зробила насамперед, коли стала жінкою? Вирушила на прийом до гінеколога.
Цікавий факт
На честь прем’єри фільму “Барбі” Google запустив гру. Якщо написати у пошуку слово “Барбі” або імена акторів Марго Роббі і Райана Гослінга, то сторінка стане рожевою, а також на ній з’являться зірки та салюти.
Світлана Борисова