Категорія: Релігійні
Як правильно готуватися до Великодня
Великдень: історія, ритуали, обряди
Символами Великодня вважаються яйця, птахи, гнізда, кролики, квіти, зелень – все те, що символізує відродження та пробудження. Освячене яйце за великоднім столом традиційно їдять першим. Яйця дають рідним, сусідам, роздають жебракам, залишають у церкві.
Благовіщення: в очікуванні доброї звістки
Пам’ятайте, як ви проведете день Благовіщення, такий буде весь рік. Вважається, що цього дня і на Великдень навіть грішників у пеклі не мучать.
Ніч, коли спати грішно
Архангел Михаїл: воїн світла
Світлий Слова голос
Картоплю 11 вересня заведено варити у мундирах, гарбуз запікати, а хліб відламувати руками.
На Усікновення глави Іоанна Предтечі просять про зцілення ті, хто страждає головними болями. Також у цей день у лісі збирають лікарські корені.
Також є така прикмета. Якщо у цей день ви зустрінете білого собаку, то вважайте, що вам пощастило, пригостите його чимось смачним. Білий собака вважається символом достатку, удачі та добробуту. Можливо, таким чином, сам Іван Хреститель благословляє вас.
Магічна сила Трійці
Колір рожевий: радість
«Веселіться разом з Єрусалимом, порадійте всі, хто її любить», — цими словами почнуться богослужіння в католицьких храмах. І священники будуть служити месу не в фіолетовій сутані, що символізують покаяння, а в рожевій — кольору радості. І храм теж прикрасять у таких тонах.