Великдень – особливий день. Це перш за все свято душі, а також хороший привід зібратися за столом всією сім’єю, пригоститися смачним паском і фарбованими яйцями й вимовити знову знайому фразу: “Христос воскрес!” почувши у відповідь: “Воістину воскрес!”
Підготовка до Великодня має бути ґрунтовною.
За три дні до свята, у Чистий четвер, потрібно зробити всю домашню роботу. А в Страсну п’ятницю взагалі треба забути про всі мирські справи.
З чистим серцем
У Чистий четвер, останній четвер Великого посту, необхідно провести ретельне прибирання житла від бруду та сміття. За традицією, для наведення порядку слід стати ще до сходу сонця. Але якщо такий варіант вам не підходить, можна навести лад увечері, після роботи.
Головне — робити все з легким серцем та у гарному настрої.
Крім того, для створення веселої весняної атмосфери можна святково прикрасити будинок. Після цього саме час подумати й про себе.
Вимітаємо сміття
Раніше у Чистий четвер у селах жінки розбирали речі — зимові прибирали до наступного року, а весняно-літній одяг діставали. При цьому старі речі не викидали, а віддавали нужденним чи відносили до церкви.
Також було прийнято напередодні Великодня прати всі покривала та фіранки.
Господині ретельно прибирали та прикрашали будинки, щоб створити атмосферу великого православного свята. А чоловіки готувалися до нового посівного сезону та наводили лад у сараях та підвалах.
Зараз, як правило, у Чистий четвер миють вікна, стирають фіранки, видаляють павутину, вибивають пил і роблять вологе прибирання, щоб впустити в квартиру більше сонячного світла у Світлу Христову Неділю.
Безпечне фарбування
Перед Великоднем господині готують страви для багатого святкового столу, у тому числі печуть паски та фарбують яйця. Для фарбування найчастіше використовують заздалегідь заготовлене лушпиння цибулі, а також харчові барвники найрізноманітніших кольорів — навіть «золоті» і «срібні».
Але найкраще, звісно, використовуватиме цих цілей натуральні компоненти.
Наприклад, отримати зелений колір можна за допомогою відвару шпинату, жовтий – березового або горіхового листя, фіолетовий – буряків, блакитний – листя червонокачанної капусти, помаранчевий – соку моркви, а рожевий – журавлини.
Цікавими є і так звані писанки — яйця, розфарбовані в різні кольори за допомогою воску.