Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» відбудеться із 21 по 29 жовтня. Це – найстаріший з усіх українських кінофестивалів, що відбуваються зараз. Цьогорічна кіноподія стане вже 52-ю.
Головною локацією 52-ї “Молодості” стане кінотеатр “Жовтень”. Церемонія відкриття та нагородження переможців проведуть у кінотеатрі “Краків”.
Після скороченого формату минулого року фестиваль повернеться до повного формату з конкурсними й позаконкурсними програмами.
В рамках фестивалю буде проходити конкурс дитячого й підліткового кіно Teen Screen та конкурс дебютних повнометражних документальних фільмів, а також національний конкурс українських коротких метрів.
Головна подія фестивалю – міжнародний конкурс, який містить перші повнометражні ігрові стрічки, дебютні короткометражні та студентські фільми.
Цього року до повнометражного конкурсу було відібрано 12 стрічок з усього світу.
Серед фільмів, що змагатимуться за перемогу на 52-й «Молодості» — учасники та лауреати найвідоміших та найпрестижніших кінофестивалів, як-от Канни, Берлінале, Локарно, Сан-Себастьян, Міжнародний кінофестиваль в Роттердамі, Кінофестиваль у Сараєво тощо.
Фільми повнометражного міжнародного конкурсу кінофестивалю “Молодість 2023”
- “Парадіз” (The Lost Boys), режисер Зено Ґратон (Бельгія, Франція)
- “20 тисяч видів бджіл” (20,000 Species of Bees), режисерка Естібаліc Урресола Солахурен (Іспанія)
- “Дальва” (Dalva), режисерка Еманюель Ніко (Бельгія, Франція)
- “Я маю електричні мрії” (I Have Electric Dreams), режисерка Валентіна Маурель (Коста Ріка, Бельгія, Франція)
- “Діско-Бой” (Disco Boy), режисер Джакомо Абруццезе (Франція, Італія, Бельгія, Польща)
- “Степне” (Stepne), режисерка Марина Врода (Україна, Німеччина, Польща, Словаччина)
- “Відчуття, коли час щось робити минув“ (The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed), режисерка Джоанна Арнов (США)
- “Скарб” (Hoard), режисерка Луна Кармун (Велика Британія)
- “Залишайся онлайн” (Stay online), режисерка Єва Стрельнікова (Україна)
- “Місто вітру” (City of Wind), режисер Лхагвадулам Пурєв-Очір (Франція, Монголія, Португалія, Нідерланди, Німеччина, Катар)
Ще дві стрічки міжнародного конкурсу, а також програми Студентських і Дебютних короткометражних фільмів міжнародної конкурсної програми буде оголошено пізніше.
Одна з найстаріших програм фестивалю «Скандинавська панорама» буде присвячена стрічкам північноєвропейських країн, FORMA – експериментальним фільмам, будуть присутні вже улюблені глядачами секції Midnight Special та Emerging Artists.
Традиційна програма “Фестиваль фестивалів” збере лавреатів провідних світових кіноподій. Сучасне українське кіно буде представлене як в міжнародному й національному (короткі метри) конкурсах, так і в позаконкурсній програмі «Українські прем’єри».
Загалом буде показано понад 150 повнометражних та короткометражних фільмів.
Володар Ґран-прі за найкращий фільм Міжнародної конкурсної програми отримає грошовий приз у 5000 доларів США й традиційну нагороду «Молодості» – «Скіфського оленя».
Приз за найкращий фільм у кожній категорії Міжнародної конкурсної програми становитиме 2 000 USD, переможців також буде нагороджено статуеткою «Скіфський олень».