Подорожі Україна

Що треба знати туристу, який планує поїхати у Карпати

туристы с рюкзаками

Отримати максимум задоволення від походу і передбачити різні несподіванки на гірській стежці в Карпатах туристам-початківцям допоможуть наші поради.

Чудові, величні та такі затишні Карпати пропонують масу варіантів для відпочинку та оздоровлення: санаторії та приватні готелі, дитячі табори та турбази. А можна вирушити від вершини до вершини з рюкзаком за плечима, почуваючи себе автономним і тому абсолютно вільним.

По дорозі ви можете зайти в форелеве господарство в Сколівському районі, подивитися на озеро Синевир у гірському масиві Ґорґани, піднятися на Говерлу та Петрос.

Рассвет в Карпатах
Краще гір можуть бути лише Карпати

Збираємо компанію

Вирушаючи в перший похід, неодмінно покличте з собою досвідченого туриста, який неодноразово був у походах – його досвід буде безцінним. Бажано прислухатися до нього у будь-якій ситуації, що виникає у горах. Сформуйте приблизний маршрут, а також не забудьте заздалегідь розпланувати місця сходу з нього у разі, наприклад, поганої погоди. Розпитайте про прохідність шляху у тих, хто там був, прочитайте відгуки.

Оптимальна група для походу – 5-6 осіб, при цьому, по можливості, вибирайте знайомий маршрут.

Беремо спорядження

Для походу у Карпати, ви повинні взяти з собою все необхідне , але при цьому не забувайте, що в горах кожні 100 г стануть тяжкою ношею. Тому, якщо у вас немає своєї, попросіть у знайомих або візьміть напрокат сучасне екіпірування: зручний рюкзак, спальник за сезоном (на них є маркування), килимок та намет. Звичайно, найголовніше в поході – гарне взуття. Це повинні бути трекінгові черевики на шнурівці, які добре фіксують гомілковостоп. Обов’язково перед цим походіть у них деякий час!

Можна ще взяти пару легких сандалів для перевзуття в таборі – ніжки, що втомилися за день, скажуть вам спасибі.

снаряжение
Ви повинні взяти з собою все необхідне, але при цьому не забувайте, що в горах кожні 100 г стануть тяжкою ношею

Вибираємо одяг

У вас має бути три набори речей. Перший — «спальний»: футболка, гольф, штани, теплі шкарпетки та шапка. Ці речі за будь-яких обставин повинні залишитися сухими. Другий одяг для денних переходів, бажано з натуральних матеріалів. І третій — «про всяк випадок»: светр, вітровка, запасні штани та футболка, а також кілька пар шкарпеток.

Кожен набір герметично запакуйте у поліетиленовий пакет.

І ще необхідний захист від дощу – як для вас, так і для рюкзака, він також повинен за будь-яких обставин залишитися сухим. Є спеціальні дощовики для рюкзачників, але перш ніж брати їх у гори, обов’язково приміряйте вдома.

Запасаємося їжею

Обговоріть з учасниками походу меню, а потім складіть список необхідних продуктів. Порадьтеся з досвідченими товаришами або знайдіть в Інтернеті приблизні таблиці, за якими розрахуйте кількість різних круп, тушонки, хліба та картоплі на добу. Не забудьте сіль, спеції, чай, цукор та згущене молоко. Майте на увазі: під час походу ви витрачаєте багато сил, тому візьміть смаколики для перекусів на привалі: сало, мед, горіхи, халву, родзинки та курагу.

Не забудьте!

Сірники, ліхтарик, казанок (а краще два: для каші та чаю), кухоль, ложку, миску, ніж, карту, компас, сухе пальне, голку та нитки.

туристы в Карпатах
Вирушаючи в перший похід, неодмінно покличте з собою досвідченого туриста, який неодноразово був у походах – його досвід буде безцінним. Фото VIKTOR KONDRATIUK

Поради бувалого

  • Запасіться поліетиленовими пакетами – вони вбережуть речі та продукти від вогкості.
  • Крупи та цукор насипте спочатку в мішечок тканини, а потім у целофановий пакет. Перший не порветься, а другий не промокне.
  • Щоб не нести сиру картоплю, цибулю та моркву для супів, заздалегідь наріжте їх і висушіть у духовці. Як це зробити ви знайти на сайтах для туристів.
  • Молочні каші варіть на сухому молоці.
  • Сталевий «інтеграл» із дроту дуже зручний для підвішування казанка над багаттям.
  • Щоб карта не розірвалась у місцях згину, краще її всю заклеїти широким скотчем.
  • Якщо промокло взуття — не сушіть його над багаттям, воно деформується. Краще на ніч напихайте всередину газети, а вранці досушіть на сонечку. І так, до речі, газети також не забудьте.
  • Візьміть у намет м’які речі, загорнувши їх у пакет: і вам буде подушка, і вони не промокнуть від роси.
горы Карпаты
Чудові, величні та такі затишні Карпати пропонують масу варіантів для відпочинку та оздоровлення. Фото Max from Pixabay
  • Запакуйте сірники в гумову кульку і щільно зав’яжіть.
  • Буде корисним легкий (пластиковий або дерев’яний) половник із довгою ручкою та шматок щільної тканини або рукавицю, щоб знімати з вогню гарячий казанок.
  • Прихопіть пластикові пляшки. У них можна зберігати крупи, цукор та запасну воду.
  • Не полінуйтеся взяти прищіпки, затискачі та невеликий шматочок мотузки – вони завжди стануть у нагоді.
  • Мила та зубної пасти достатньо по одній одиниці на групу.
  • Розживіться “сидушкою” – шматком туристичного килимка з гумкою. Мало того, що вам завжди сухо сидітиме, так нею ще й дуже зручно роздмухувати багаття.

Аптечка туриста

  1. пластир простий і антибактеріальний;
  2. бинт простий, стерильний і еластичний;
  3. вата;
  4. активоване вугілля;
  5. йод;
  1. перекис водню.

Крім цього, кожен учасник повинен взяти препарати, які він приймає, або які можуть йому знадобитися.

Валентин Малініна

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *