Як зробити дні канікул яскравими, веселими і такими, що запам’ятовуються як для дітей, так і для батьків. Вам на допомогу прийдуть зимові ігри.
Мабуть, найулюбленіші канікули у школярів – зимові. Провести їх за комп’ютером, граючи в «бродилки» та «стрілялки» – не найкраща альтернатива. Та й батькам не варто лежати всі вихідні на дивані біля телевізора.
Це ж нудно! Й користі ніякої.
На свіже повітря
Якнайбільше часу проводьте на свіжому повітрі. Гуляйте у парку, у дворі, їздить у лісопарки.
Беріть ковзани і вирушайте всією родиною на ковзанку, катайтеся на лижах.
Або освоюйте разом з дитиною нові для нього види спорту: сноуборд, зимовий картинг. З’їздіть кудись покататися на снігоходах. Хлопчики, напевно, будуть щасливі пограти з татами в хокей.
Намагайтеся весь світловий день проводити на вулиці.
Снігові ігри
Сніжки – найпопулярніша зимова гра. Можна розділитися на команди й влаштувати змагання. Зліпіть сніговика! Ця розвага подобається навіть дорослим. Для різноманітності можна виліпити будь-яку іншу фігуру: тварину або казкову істоту — що тільки спаде на думку малюкові.
Зі снігу можна ліпити смішних персонажів прямо на деревах!
Чиї сліди?
Дитині весело буде розпізнавати на снігу сліди різних тварин, птахів.
Снігова людина. А хто сказав, що загадкові сліди не може залишати сама дитина? Зробіть з картону або пластмаси лапи снігової людини і надягніть їх на дитину поверх зимового взуття. Так і вирушайте на прогулянку.
Вовки. Вовча зграя намагається ходити слід у слід, щоб не залишати за собою багато відміток. Тому можете пограти з дитиною наздоганяли, але з умовою: наступати слід у слід.
Заморожені бульбашки
Якщо на вулиці -7°С і нижче, саме час показати дитині нове диво. Вам знадобляться звичайні мильні бульбашки, куплені в магазині або зроблені самостійно з мильного розчину. Як тільки ви на морозі видуєте кілька бульбашок, вони миттєво почнуть покриватися інеєм і перетворюватися на сніжинку.
Коли така кулька падає, то розбивається на тисячі заморожених сніжинок.
Малюнки на снігу
Звичайними акварельними фарбами можна малювати навіть на снігу. Підійдуть також харчові барвники, розбавлені водою. Їх можна розбризкувати, створюючи на незайманому сніжному полотні різнокольорові візерунки.
Культпохід
Театри, кінотеатри, музеї, виставки — усі ці установи продовжують працювати й у зимові свята. Перегляньте афіші вашого міста. У кіно напевно покажуть нові мультики, у театрах і цирку — новорічні вистави.
У погану погоду збудуйте будиночок
Якщо вирішили провести час вдома через погану погоду, запропонуйте дитині побудувати будиночок з ковдр і стільців. Таке заняття точно сподобається дитині і вона на певний час «забуде» про комп’ютер і телевізор.
Зробіть сніг
Можна ліпити грудочки або просто грати з пухнастим «сніжком». Все що потрібно – це змішати кукурудзяний крохмаль із піною для гоління. Можна додати трохи барвника, і тоді «сніг» стане кольоровим.
Веселі пики
Зберіть гудзики, намистини, кришечки – загалом, все, що вважаєте за придатне, і попросіть дитину зробити з них різні «обличчя». Ви не тільки відволічете його на якийсь час, але й розвинете дрібну моторику і фантазію дитини.
Миски для солодощів
Просто розтопіть шоколад, а потім зануріть у нього надуті повітряні кульки. Потім дайте шоколаду висохнути і акуратно лопніть кульки.
Змайструйте лабіринт
Розріжте коробки і склейте їх стінки між собою, виріжте арки – і веселощі на цілий день забезпечені. Можна зробити з дитиною ціле місто: намалювати дороги, розставити машинки та чоловічків. А далі малюк вже сам перетворить це на захоплюючу гру.
Домашні класики
Розкресліть поле для класиків або будь-якої іншої гри за допомогою звичайної ізоленти. Тепер можна гратися в такі ігри не лише влітку у дворі.
Настільні ігри
Ще одне веселе заняття для тих, хто вирішив залишитися вдома – це зібрати велику компанію маленьких та дорослих, щоб поборотися у «Монополію» чи «Скраббл». Мало того, що всі ці ігри сподобаються веселій компанії, так вони ще й розвивають інтелектуальні здібності та пам’ять.
Крижані прикраси
Якщо є можливість нарядити ялинку у вашому дворі або навіть у лісі, то зробіть для неї прикраси з льоду: підготуйте формочки і залийте їх заздалегідь водою, заморозьте, а потім льодяники витягніть і повісьте на ялинку. Щоб іграшки вийшли ще красивішими, додайте у воду акварельні фарби або харчові барвники, ягоди, мішуру, шматочки фольги або фігурки з неї та інше. А якщо взяти більше формочки, то вийдуть кольорові статуї.