В український прокат вийшла стрічка “Люксембург, Люксембург”. Це другий повнометражний фільм режисера Антоніо Лукіча після “Мої думки тихі”. Цікаво, ще тільки за перший вікенд прокату стрічку переглянуло 36, 453 глядача, а касові збори склали 5,59 млн. грн.
Це другий найкращий старт серед українських фільмів після початку повномасштабного вторгення.
Це свідчить про те, що інтерес до вітчизняного кінематографу зростає. А також про те, що ми маємо якісний український продукт. І якщо ви ще не бачили фільм “Люксембург, Люксембург”, саме час піти в кінотеатр. А ми розповімо вам, чому варто подивитися стрічку, хто в ній знімався і де проходили зйомки.
Сюжет
Як і перший фільм режисера Лукіча «Мої думки тихі», нова стрічка досліджує стосунки батьків і дітей. Головни герої – брати – близнюки, яких зіграли непрофесійні актори – Аміл та Раміл Насірови з гурту “Курган і Agregat”.
Події відбуваються наприкінці 90-х років в Україні у місті Лубни, де живуть близнюкі Василь і Микола. Їхній батько – югославський емігрант і місцевий кримінальний авторитет, покидає родину і їде до Європи.
Брати хоч близнюки, але абсолютно різні за характером. Василь зразковий сім’янин, служить у нацполіції, до тог ж чесний і хабарів не бере, ще не в влаштовує його дружину.
Микола працює водієм маршрутки. Він не має жодних моральних принципів, приторговує наркотиками, може вкрасти іграшку в магазині, хамить пенсіонерам. А коли збиває своєю маршруткою бабусю, не відчуває докорів совісті. Але в нього є одна больова точка – любов до батька.
Й ось брати дізналися, що їхній давно зниклий батько живе у Люксембургу і він серйозно захворів.
Після довгих вагань та сперечань хлопці все ж вирушають у подорож, аби побачити його востаннє.
Антоніо Лукіч після допрем’єрного показу в Києві розповів, що брати-близнюки в фільмі є уособленням двох половинок душі, що по-різному ставляться до батька, а тема його пошуку перегукується з ідеєю пошуку людиною Бога.
А Раміл Насіров сказал, что цей фільм те, що зараз потрібно глядачам.
–З одного боку, вони зможуть розрядити обстановку і посміятися. З іншого, в фільмі закладений біль українського народу, тому що зараз багато дітей будуть рости без батьків через країну-терориста.
Серйозну тему Лукіч досліджує у комедійній формі, використовуючи іронію як інструмент розкриття характеру героїв.
І навіть слобожанський суржик та нецензурна лексика виглядають у фільмі органічно.
Зйомки
Знімання стрічки “Люксембург, Люксембург” проходили у 2021 році в Лубнах Полтавської області, у Києві, на справжньому поліцейському полігоні та в Люксембурзі. Завершувати фільм команді довелось уже після початку російського вторгнення, зокрема рятувати та вивозити матеріали. Міжнародна прем’єра стрічки відбулася восени на 79-му Венеційському кінофестивалі, де фільм брав участь у конкурсі “Горизонти”.
Прем’єра
Всеукраїнська прем’єра фільму «Люксембург, Люксембург» пройшла в селі Близнюки Харківської області, де навіть кінотеатру немає. Режисер Антоніо Лукіч вирішив спершу показати стрічку у рідному селищі її головних зірок — Аміла та Раміла Насірових. Показ влаштували в районному Будинку культури. Всі кошти від нього були направлені на підтримку ЗСУ — зокрема воїнів родом із села Близнюки.