Садово-городні роботи допоможуть упорядкувати не тільки ділянку, а й ваше тіло. Дачний фітнес тренує витривалість, формує м’язи («підсушує їх», як кажуть тренери), стимулює роботу серця та покращує поставу.
Лопата і праця все перетруть
Чому після першого дня роботи на дачі у нас болять м’язи? Тому, що вони ефективно розпрацьовуються. І якщо підійти до цих тренувань з розумом, вони принесуть вам користь і задоволення. Важливо дотримуватись певного ритму занять: працювати 40-90 хвилин на день протягом трьох днів.
І у певних день опрацьовувати певну групу м’язів.
Ноги
Насамперед це, звичайно, лопата. Вона тренує біцепс стегна, квадрицепс та м’язи преса. Такий самий ефект дадуть вила, якщо ними копати землю.
Спина
А ось якщо вилами перекидати солому або сіно, то такі вправи опрацьовують найширші м’язи спини, дельти та передпліччя. Такий ж ефект дає пила. Всі м’язи спини опрацьовуються під час «тренування» з граблями, крім того, вони позитивно впливають на грудні м’язи.
Груди
Крім граблів з грудними м’язами добре працює сучкоріз із довгими ручками. Ще відмінно пропрацює з ними коса, проте вам доведеться навчитися косити в обох напрямках.
Руки
Майже весь інвентар допоможе вашим біцепсам і трицепсам стати рельєфними та сильними: і секатор, і сапка, і сокира, і лопата.
Плечі та шия
Пропрацювати дельтоподібні м’язи можете секатор і кущоріз, вили і коса, сокира і граблі.
План тренувань
Перед тим як приступати до роботи (тренування, дачний фітнес – називайте як хочете), обов’язково зробіть розминку: кілька разів неглибоко присядьте, зробіть нахили вправо-вліво і вперед-назад, повороти корпусом, побігайте на місці. Потім вибирайте заняття для певних груп м’язів. Наприклад, так.
Перший день: Перекопайте ділянку, скосіть бур’ян, згрибіть його і вивезіть на тачці. У результаті ви опрацьовуєте групи м’язів ніг, грудей, спини та пресу.
Другий день: нарубайте дров, прополіть грядку, підгорніть картоплю, обріжте кущі та дерева, відпиліть непотрібні гілки. Таким чином ви прокачаєте трицепс, біцепс, передпліччя та дельту – верхній плечовий пояс.
Третій день: висадіть розсаду, згрібайте сміття, обкопайте дерева, вирийте яму для компосту – ви опрацюєте спину та сідничні м’язи і не залишите поза увагою ноги.
Вода вам на допомогу!
Якщо цей «комплекс тренувань» здається вам недостатнім, на допомогу прийде вода. Спочатку наберіть її в колодязі – це ефективна вправа на біцепс. Крутіть ручку спочатку однією рукою (дістаньте повне відро з колодязя), потім іншою. Усього 4 відра на день – і до кінця літа футболка стане вам мала. Потім візьміть по відру в кожну руку і розводьте їх убік – ви відчуєте, як напружуються передпліччя і дельти.
Важливі моменти
— Не забувайте пити воду – нехай пляшечка лежить поряд з вами в тіні дерева.
— Не «згоріть» на сонці, адже під час інтенсивних занять наше тіло потіє, через що загорає в кілька разів швидше. Тому в перші дні роботи надягайте бавовняний одяг з рукавами, а голову покривайте панамою, яка захищає також шию від сонячних променів.
— Як тільки захотілося перекусити, з’їдайте овоч або фрукт. Багаті клітковиною продукти допоможуть вам без особливих зусиль скинути 3-4 кг на місяць.
Крепатура? Не біда!
Якщо раптом ви прокинулися вранці і відчуваєте, що після дачного фітнесу м’язи болять, прикладіть до них на хвилинку (не більше) прохолодну грілку або пляшку з льодом. Покатайте її хворим місцем – це розжене кров, приведе в тонус м’язи і зніме набряк.
Але не перестарайтеся!
Після такого «пробудження» організму зробіть неглибокі нахили, потягніться вверх, а потім приступайте до роботи – м’язи швидко розробляться.