24 червня – прем’єра у театрі ім.Івана Франка. Авангардний балет DOMUM
Слово «балет» у нас зараз викликає стійку асоціацію: «Лебедине озеро» по усіх телеканалах. Цей вид мистецтва на українських теренах за останні 200 років мало змінився. Балет не відгукується на події скороминущі.
За десять воєнних років в Україні появилося сотні книг, пісень та фільмів. театральних вистав про сучасну війну. Артисти опери та балету намагаються передати заклик до української священної війни постановками Набукко Верді чи «Запорожець за Дунаєм» Лисенка. Є ще талановиті постановки всесвітньо відомого Модерн-Балету Раду Поклітару. Національна опера готує «Елегію воєнного часу» сучасного композитора Сильвестрова. Але при всьому їх новаторстві ці постановки все ж залишаються геніальним поєднанням модерну та балетної класики.
Перший балет про нашу нинішню війну створила Олеся Шляхтич. Українська танцівниця, балетмейстер, режисерка, постановниця, засновниця модерн балету OSDC Danse Company. Дівчина, якій ще не виповнилося 30 років, лауреатка багатьох міжнародних конкурсів.
Власне, вистава – не є балетом в класичному розумінні: точніше сказати: синтетичне поєднання українського фолькльору з модерном. Ідея такого синтетичного дійства, лібретто, постановка танцю належть Олесі Шляхтич. Навіть ведучу балетну партію балету вона розробила для себе сама: «Я навмисне не прикрашала фон балету яскравими інтерактивними прийомами. Головує на сцені танець. Чому ми дали в руки акторів подушки? Ці білі клаптики символізують у мирний час кохання, а у дні війни – і зброю, і окопи, і щит, і дім, і душу….»
У постановці дуже багато нестандартних поворотів. Уже той факт, що балет поставлений на сцені класичного драмтеатру – річ незвичайна, кажуть, за 80 років таке вперше. Незвичайне і поєднання у одній виставі творчості зіркових колективів України і відомих митців. У спектаклі крім модерн-балету бере участь Національний хор ім.Г.Верьовки з його майстерністю виконувати народні пісні та запалювати бойовим танком. Дійство супроводжує примадонна Національної опери, народна артистка України, лавреатка премії імені Т. Шевченка, всесвітньо відома оперна співачка Людмила Монастирська. Вона вважає, що балет стане помітною подією на світових сценах.
«Бачу велику перспективу у новаторському проекті. Європейці щиро цікавляться нашим мистецтвом, добре знають хор ім. Верьовки як класичний фольклорний колектив. Завдяки новому проекту європейська молодь зможе познайомитися із звитягою наших козаків у форматі сучасної історії» – сказав керівник Національного хору ім.Г.Верьовки Ігор Курилів.
Отож, не пропустіть прем’єру у Національному драматичному театрі ім. Івана Франка – унікальний балет-перфоманс DOMUM – 24 червня о 18 годині