квіти

Хлорофітум – зелений пилосос

хлорофитум выращивание

Хлорофітум швидко та ефективно бореться з мікробами і очищає повітря від шкідливих домішок. Цей багаторічний трав’янистий кущ із зеленим або біло-зеленим вузьким листям за добу може знищити близько 80% хвороботворних мікроорганізмів на площі 6 м2.

Чистить та освіжає

Як не дивно, але ця квітка чудово росте у забруднених приміщеннях. Саме тому його часто можна зустріти на виробництвах і в офісах. Якщо ви хочете дихати чистим повітрям, тоді обов’язково «поселіть» хлорофітум в будинку чи квартирі. Особливо — на кухні, адже це — найбрудніше приміщення у помешканні. Яких тут тільки мікробів і парів немає!

Якщо ви виявили на стінах плісняву, терміново принесіть у кімнату зеленого санітара.

Хлорофітум їх знищить, оскільки виділяє речовини, від яких цвіль гине.

Невибагливий друг

Навіть початківцям любителям кімнатного квітництва вирощувати хлорофітум нескладно. Найкраще він почувається на світлому або трохи затемненому місці, але при необхідності готовий протягом декількох годин на день переносити прямі сонячні промені.

Однак пам’ятайте, що в тіні у ряболистих форм втрачається яскраве забарвлення листя.

Рослина добре переносить досить великий діапазон температур. У літню пору хлорофітум бажано виносити на відкрите повітря, але він повинен бути захищений від вітру та дощу. У зимовий період слідкуйте за тим, щоб температура в приміщенні не опускалася нижче +10 °C.

полив хлорофитума
Хлорофітум може знаходитись в приміщенні і з сухим повітрям, але регулярне обприскування позитивно позначається на рослині

Полив та догляд

Полив квітки у весняно-осінній період рясний. При нестачі води утворюються численні бульбоподібні потовщення. А в зимовий період полив слід скоротити та стежити, щоб між ними субстрат не пересихав.

Хлорофітум може знаходитись в приміщенні і з сухим повітрям, але регулярне обприскування позитивно позначається на рослині.

Регулярно підживлюйте хлорофітум навесні. А у вегетаційний період підгодовуйте рослину двічі на місяць мінеральними та органічними добривами.

пересадка хлорофитума
Хлорофітум пересаджуйте в субстрат із кислотністю ґрунту, близького до нейтрального

Пересадка

Пересаджуйте молоді рослини щорічно в лютому-березні, а ось дорослі екземпляри – раз на 2-3 роки. Горщик вибирайте трохи більше, ніж попередній. При пересадці обов’язково звертайте увагу на коріння: якщо утворилися великі бульбоподібні потовщення, це говорить про нерегулярне поливання. Хлорофітум пересаджуйте в субстрат із кислотністю ґрунту, близького до нейтрального (pH 6-7,5), легкий, пухкий.

І не забувайте про хороший дренаж.

Порада

Хлорофітум «працює» на повну силу лише за умови гарного освітлення. У темному кутку або затіненому місці користі від нього не буде, тому ставте вазон на підвіконня і не забувайте регулярно провітрювати приміщення. У цьому випадку квітка розростеться пишним гарним кущем.

Євгенія Яськів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *