Щоразу настання холодів ми сприймаємо як особисту та незаслужену образу. Ну як жити, коли весь час мерзнеш? Ми пропонуємо 12 найкращих способів зігрітися.
Вчені стверджують, що історія цивілізації – це історія воєн, революцій та технічного прогресу. Нічого подібного: це історія боротьби з холодом! Воюючи з ним, люди навчилися розводити вогонь, почали одягатися в шкури (а потім і в дизайнерські шубки), будувати хатини (а тепер — «розумні будинки» з підключенням до Інтернету), добувати вугілля, нафту (і скоро доведеться вигадувати щось ще))).
Ніхто на Землі, за рідкісним винятком на кшталт нідерландця Віма Хоффа, який по півтори години сидить у ваннах з льодом і піднімається на Монблан в одних шортах, не любить мерзнути.
На щастя, способів зігрітися – безліч, вибирайте та комбінуйте їх на свій смак.
Тепленька пішла
Турецька лазня, фінська сауна, парна – батьки поганого не придумають. Правда, всі ці процедури, що зігрівають, рекомендовані тільки тим, у кого немає проблем із серцево-судинною системою. Про всяк випадок проконсультуйтеся з лікарем.
Якщо сауни під боком немає, її замінить гаряча ванна із солями, ароматною піною чи оліями.
Гартуйся, як сталь
Загартовувальні процедури – від контрастного душу до обливання крижаною водою за системою Іванова та купання в ополонці – допомагають адаптувати організм до холоду. У загартованих людей теплоутворення в організмі відбувається інтенсивніше, шкіра краще постачається кров’ю. Ви ж бачили щасливих моржів, які, вийшовши з ополонки, потягуються з таким виглядом, ніби на вулиці 25 тепла, а не стільки ж морозу?
Якщо думка про моржування викликає паніку, досить просто записатися в басейн.
Добре загартовує навіть регулярне плавання у воді кімнатної температури.
Ближче до тіла
Одне з досягнень науково-технічного прогресу у боротьбі з холодом – термобілизна. Синтетичні волокна краще ніж вовна зберігають тепло і відводять воду. Порадьтеся з продавцем і виберіть ту білизну, яка найкраще підходить для повсякденного носіння (з додаванням вовни, щоб було м’якше і приємніше тілу).
Крім фуфайок і колгот, не забудьте про термошкарпетки, терморукавички та термошарфи.
Сила струму
Крім банальних масляних електрообігрівачів існують ще електрогрілки, електроматраци, електропростирадла та електроковдри. Приладдя для «електропостелі» має однакову конструкцію: всередині — провідний матеріал, зовні — бавовна. Багато хто з них вміє підтримувати постійну температуру, автоматично вмикаючись і вимикаючись, як кондиціонери.
Підійде всім, хто не має упереджень проти електромагнітних полів у будинку (електросмога).
Дорогий мій гаджет
Звісно, не залишилися без подарунків та офісні клерки з IT-фахівцями. USB-рукавички – на вигляд звичайні в’язані рукавички без пальців (мітенки), але з роз’ємом для USB-порту. За кілька хвилин після підключення до комп’ютера вони нагріваються до 45 градусів.
Існують і USB-тапочки, що працюють за таким же принципом.
А ще невтомні вигадники корисних гаджетів винайшли грілку у вигляді м’якої іграшки Cozy Cuddle, яку потрібно нагрівати у НВЧ-пічці. 2 хвилини нагрівання – і потім іграшка годинами зберігає «душевне тепло», поділяючись з власником.
О спорт, ти жар!
Пробіжки, будь-які активні ігри на свіжому повітрі та в залі, танці, великий теніс, аеробіка… Та просто регулярна ранкова зарядка. По-перше, інтенсивний рух зігріває саме собою. По-друге, у людей, які регулярно займаються спортом, кровообіг значно кращий, ніж у офісних соньків.
Класика комфорту
Клітчастий вовняний плед, теплі шкарпетки, термочашка з гарячим шоколадом та книга Франсуази Саган «Трохи сонця у холодній воді» — так зігріваються правильно виховані дівчата з добрих сімей. Але навіть якщо ви уже не молода дівчина або навіть бабуся, випробувайте перевірений століттями жіночий спосіб зігрітися, не втрачаючи почуття власної гідності.
Добре було б ще додати камін.
Правда про кішок і собак
Правда полягає в тому, що немає кращого способу зігрітися, ніж обійми вашого улюбленця. Коти, звичайно, не завжди погоджуються на роль грілки — у них надто незалежний характер, зате якщо погодяться, то дуже зігріваюче муркочуть.
З собаками домовитися значно легше, тому головне завдання — вибрати породу з великою площею поверхні. Від чихуахуа тепла не чекай — їй би самій зігрітися, чи то справа коллі чи золотистий ретрівер: голову на коліна покладе — і вже спекотно.
Гарячі та міцні
Чай з лимоном, грог, глінтвейн, гарячий шоколад… Ось пара рецептів напоїв, які напевно зігріють вас душевно та фізично.
Збитень
Інгредієнти: 0,5 склянки меду, 1 л води, кориця, гвоздика, м’ята, хміль, липовий цвіт, кардамон, лавровий лист.
Все змішати, прокип’ятити 30 хвилин, дати настоятися годину. Пити гарячим.
Гарячий шоколад
200 г гіркого шоколаду 70%, 3 ст.л. молока, 3 ч. л. цукрової пудри.
Молоко закип’ятити, остудити до 37 ° С, покласти шматочки шоколаду, дати розтанути. Додати цукрову пудру, прогріти на маленькому вогні до перших бульбашок.
Глінтвейн
Інгредієнти: пляшка напівсолодкого червоного вина, 1/2 склянки води, 5-6 бутончиків гвоздики, 0,5 ч.л. кориці, 0,5 ч. л. імбиру, 0,5 ч. л. мускатного горіха, 1 апельсин чи лимон, 3 ст. ложки меду.
Спеції закип’ятити у воді, дати настоятися 10 хвилин. Вино нагріти, додати відвар спецій, видавити в напій сік із фрукта, а потім туди ж кинути і скоринки. Але не кип’ятити! Пити гарячим, додавши безпосередньо перед вживанням мед.
Ольга Воронцова