Після літніх місяців, проведених на дачі, наші менші браття, що гавкають і нявкають, може принести на собі в будинок чи квартиру неприємні сюрпризи, тому саме час їх позбутися. І саме зараз варто зайнятися зміцненням імунітету вихованців. Що потрібно робити для того, щоб тварини восени були здоровими?
Ганяємо бліх
Проведіть профілактику глистних захворювань та виведіть бліх. Крім того, обов’язково огляньте тварин на наявність кліщів – не думайте, що їх уже нема.
Так, їх поменшало, але особливо стійкі все ще чекають на своїх «жертв».
А ще обов’язково огляньте вушні раковини, щоби переконатися, що кліщів немає і там. На їхню присутність вказують роздерті ділянки шкіри або підсохлі кірки.
Собача депресія
Іноді осінь впливає на собак так само, як на людей: у них теж починається депресія! Стрес доповнюється линяння, а іноді – і загострення інфекційних захворювань. Не забудьте зробити восени вихованцю необхідні щеплення, давайте полівітаміни та приділяйте більше уваги: грайте з ним трохи довше і частіше виводьте на вулицю.
Ледачі кішки
З приходом холодів пухнасті красуні стають спокійнішими, довго сплять і тиснуться до теплої батареї. Як і собаки, вони активно линяють. Щоб кішки були здоровими, а їхня вовна росла густою та красивою, доповніть раціон улюблениць вітамінами.
Запасливі хом’яки
Ці пушистики восени починають більш активно ховати корм, тому частіше перевіряйте їх схованки і стежте, щоб їжа не зіпсувалася. А ще хом’яки, шиншили і морські свинки можуть почати вищипувати шерсть один у одного. Щоб не допустити цього, давайте їм пророщене зерно, вітаміни та зелень.
Важливо!
Слідкуйте, щоб у будинку не було протягів, особливо в тих місцях, де люблять полежати вихованці восени або стоїть їхня клітка, інакше вони можуть застудитися.
Довгий день птахів
Пернаті важко переносять цей період: сидять так, ніби злі на увесь світ, линяють, іноді відмовляються від їжі. Якщо годувати їх одним зерном, нове пір’я відростатиме довго, причому тьмяне і нерівне.
Тому вихованцям восени обов’язково давайте вітаміни.
А щоб пташки не страждали від нестачі світла, частіше вмикайте лампу денного освітлення.
Сонні рептилії
Майже всі види черепах, жаб, ящірок та змій готуються до сплячки: стають малорухливими і менше їдять. Восени варто поступово знижувати температуру в тераріумі та скорочувати в ньому освітлення до чотирьох годин, але повністю не припиняти.
Аліна Малиновська