Лікуємо печінку і суглоби, забезпечуємо організм вітамінами, готуємо смачні страви, розгладжуємо зморшки за допомогою кульбаби.
Еліксир життя
Саме так здавна називали жовту квітку за її чудові лікарські властивості. Адже люди давно помітили, що ця невибаглива рослина містить у собі «цілу аптеку». Натрій, калій, марганець, магній, алюміній, залізо, мідь, кальцій, а також вітаміни А, С, F та групи В – це лише частина корисних речовин, що знаходяться у його листі, корінні та квітках. За допомогою кульбаби лікують атеросклероз, захворювання печінки, нирок та жовчного міхура, застосовують при отруєннях, набряках, поганому апетиті, гастриті зі зниженою кислотністю, захворюваннях суглобів та інших хворобах.
Збирайте кульбабку лише в екологічних чистих місцях!
Чарівний корінь
Для підвищення апетиту, при гастриті, запорі та для лікування печінки допомагає такий рецепт: сухе коріння кульбаби роздробить у кавомолці до стану порошку та вживайте у сухому вигляді по 1 ч.л за 15-20 хвилин до їди та запивайте великою кількістю води. Цей порошок приймайте протягом 3-4 днів.
Якщо заготовляти коріння самостійно
- Викопайте рослину, відокремте корінь і ретельно вимийте його у холодній воді.
- Товсті частини розріжте вздовж і протягом декілька днів сушіть їх у тіні або в приміщенні, що добре провітрюється.
- Далі досушіть їх у духовці при температурі 40° C.
Правильно заготовлений корінь ламається з хрускотом.
Універсальний настій
Для лікування подагри, остеохондрозу, м’язового та суглобового болю використовуйте настій квіток кульбаби. Для цього зберіть жовті суцвіття, добре промийте їх, просушіть і утрамбуйте в літровій банці так, щоб вони заповнили її більш ніж на три чверті. Залийте горілкою, накрийте кришкою та настоюйте три тижні. Потім квітки відіжміть і приберіть, настій процідіть.
Отриманою рідиною розтирайте хворі місця.
Зелена кулінарія
У багатьох країнах кульбаба давно культивується як садова рослина та використовується в кулінарії. З його молодих листочків готують вітамінні салати, пюре, варення, супи. Ці листочки надають стравам не лише неповторного смаку, а й збагачують їх вітамінами. В Англії здавна роблять кульбабове вино, а ще з цієї рослини готують сурогат кави.
Важливо!
Збирайте кульбаби тільки в екологічно чистих місцях – уникайте галявин біля трас або в інших забруднених місцях.
Оригінальні рецепти з кульбаби ви знайдете за посиланням.
Лікувальна пудра
Засушене коріння кульбаби розітріть у дрібний порошок і застосовуйте для:
- масок, що допомагають вивести токсини, зменшити запалення, позбавитися від дефектів шкіри, у тому числі пігментних плям, а також боротися з прищами;
- збагачення лосьйонів, кремів, мазей та інших готових косметичних засобів;
- підмішування в шампуні та бальзами для волосся, щоб вони стали слухняними та гладкими;
- змішування з масажною олією з метою приготування засобу для боротьби із запаленнями шкіри;
- додавання в будь-яку домашню косметику: мило, лосьйони, скраби та креми.
Маска від зморшок
Жменю суцвіть і листя кульбаби вимийте, розітріть до кашки, змішайте з 1 ст.л підігрітого молока і настоюйте 10 хвилин. Якщо у вас жирна шкіра – додайте в суміш половину яєчного білка, суха – стільки ж жовтка. Маску наносіть на шкіру в кілька шарів – у міру висихання попереднього.
Залиште її на обличчі на 20 хвилин, а потім змийте прохолодною водою.
Очищаємо шкіру
Щоб позбутися ластовиння і пігментних плям, змащуйте їх 3-5 разів на день молочним соком кульбаби. Після його висихання протирайте шкіру сироваткою чи кислим молоком. Вже за кілька днів ви помітите, що шкіра помітно посвітлішала і стала здоровішою.
Зміцнюємо волосся
Щоб волосся менше випадало і сіклося, ополіскуйте його після миття настоянкою кульбаби. Для її приготування 1 ст.л. нарізаної рослини заварюйте склянкою окропу.