Новий рік в українських кінотеатрах розпочинається з нових фільмів. Так, 5 січня на широкі екрани виходить трилер М3ҐАН.
Режисер фільму Джерард Джонстон – автор «Царя мавп: Нові легенди» та «Террі Тео». Сценарій у співавторстві з Акелою Купер написав майстер жанру жахів Джеймс Ван, відомий за його культовими роботами «Пила», «Астрал» та «Закляття».
Головна героїня фільму – лялька – робот із штучним інтелектом під кодовим ім’ям М3ҐАН.
Слід відсзначити, що вона стала популярною ще до прем’єри завдяки трейлеру фільму, а точніше, конкретній сцені, де лялька танцює. Цей епізод миттєво став вірусним та шаблоном для багатьох мемів у соцмережах.
А тепер можете побачити М3ҐАН у всій красі, а точніше, жаху, на великому екрані.
Але, усе по порядку.
Ляльку створила Джемма (Еллісон Вільямс), робототехнік із компанії з виробництва іграшок. І та стала найкращою подругою та захисницею її племінниці Кеді (Вайолет Макгроу), яка втратила батьків в автокатострофі.
Спочатку все було практично ідеальним. М3ҐАН – не лише улюблена іграшка дівчинки, а й вихователь, вчитель, подружка, яка завжди допоможе і навіть казку розповість на ніч. Джемма теж задоволена, тому що вбиває одразу двох зайців: можна вже не приділяти багато часу племінниці (за неї все робить робот), а повністю віддатись роботі.
До того ж, начальство просто захоплене лялькою, випуск якої обіцяє їм величезні прибутки.
Але потім щось пішло не так. M3ҐАН виходить з-під контролю та захищає Кеді так, як вважає за потрібне. І дуже жорстоко. Адже штучний розум не знає жалості. Першою жертвою стає пес, а потім і людина.
Ідея, пов’язана з протистоянням роботів і людей, не нова, як і образи ляльок-монстрів, якщо згадати того ж Чакі в «Дитячих іграх». Але ця тема й досі залишається актуальною.
Адже наслідки застосування штучного інтелекту можуть бути непередбачувані.
У даному випадку, є сенс задуматися батькам, чи достатньо уваги вони приділяють своїм дітям. Адже M3GAN створювалася як няня для дитини: «Найкращий супутник дітей стане союзником батьків». І не секрет, що сучасним батькам часто простіше дати своєму чаду якийсь гаджет з іграми та мультиками, ніж разом провести час чи поговорити з ними. Так діти стають залежними від ноутбуків та Інтернету, які також можуть бути вбивчими.
Світлана Борисова