афіша

Врятовані від грабіжників археологічні скарби вперше покажуть у Національному музеї історії України

Національний музеї історії України виставка

16 серпня в Національному музеї історії України відкриється виставка цінних археологічних знахідок, врятованих від грабіжників та контрабандистів. Виставку «День археолога: врятовані скарби» приурочено до професійного свята українських археологів, яке припадає саме на 15 серпня.

На виставці представлені археологічні знахідки світового рівня, отримані музеєм за останні чотири роки.

Більшість експонатів переданих музею були вилучені правоохоронними органами в межах боротьби з незаконним обігом археологічної спадщини. Завдяки зусиллям музею, зокрема зверненням до громадськості, просвітницькій роботі, співпраці з журналістами та правоохоронними, до музейних фондів було передано декілька надзвичайно цінних комплексів пам’яток, зокрема, з інформацією про обставини та місця знахідок.

Деякі експонати вже перебувають у колекції музею, а деякі на відповідальному зберіганні, адже вони ще проходять як докази у кримінальних справах.

Це, зокрема, оздоблений сріблом пояс середини 3 століття, що пов’язаний з військовою культурою давніх германців.

Пояс був знайдений на Хмельниччині так званим “чорним археологом”, та вилучений правоохоронцями при спробі його незаконного продажу. А спеціалісти музею провели його експертизу.

Проте на виставці також можна буде побачити й речі передані волонтерами. Як, наприклад, слов’янський скарб 6-7 століття з берегів річки Рось. Перші речі скарбу були випадково знайдені молодою парою, яка одразу ж передала їх археологам, детально вказавши на місце знахідки.

Це дозволило знайти ще більше рідкісних коштовностей давніх слов’ян.

Або скарб 3–2 тисячоліть до н.е. доби бронзи з Тернопільщини, який нещодавно знайшов та передав музею вимушений переселенець з Маріуполя.

пряжка

Також вперше для широкої публіки буде продемонстровано колекцію скляного давньоримського посуду, набір давньогрецьких шоломів з дуже непростою історією, колекцію античної червонофігурної кераміки та теракотової скульптури з Криму, скарби доби бронзи, речі з давніх воїнських поховань, амуніцію римських легіонерів, зброю гунів, прикраси слов’ян, гривні часів Київської Русі та багато іншого.

Виставку організовано за підтримки Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.

Виставка працюватиме протягом місяця на третьому поверсі музею з 16 серпня, щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *