лайфхаки

Зубна паста: лайфхаки, які вас здивують

зубная паста лайфхаки

А ви знали, що зубна паста може мити дзеркала, чистити екран телефону, лікувати мозолі та багато іншого? Отже, розповідаємо, чим корисним є вміст тюбика, крім гігієни ротової порожнини, і як його можна застосовувати в домашньому господарстві.

Боремося із плямами

Зубна паста з легкістю прибирає будь-які забруднення з одягу, меблів, стін і килимів. У тому числі – від чорнила, помади, а також малюнки дітей «створені» за допомогою фломастерів, маркерів або олівців. Для цього просто потріть плями ганчірочкою з невеликою кількістю пасти та змийте. Тільки будьте обережні з кольоровими виробами – при інтенсивному терті можуть з’явитися вибілені сліди.

Доглядаємо одягу

Вміст тюбика допоможе вам оновити білу шкіру курточки, сумки чи взуття. Видавіть трохи пасти на потерте місце і протріть його м’якою тканиною, а потім витріть вологою ганчірочкою – шкіра стане як новаТакож, паста відмінно очищає підошву кросівок і кед, а також допомагає повернути блиск срібним прикрасам.

зубная паста на телефоне
Зубна паста легко очистити екран телефону

Для скла та дзеркал

Даний засіб допоможе повернути прозорість будь-якому склу і захистити його від запотівання. Це стосується і вікон, і окулярів, і автомобільних фар просто протріть їх ганчірочкою з пастою, вимийте і радійте блиску. Таким же чином зубною пастою можна відшліфувати подряпаний екран телефону, плеєра або наручного годинника.

А ще ідеально вимити дзеркала і навіть кахельну плитку.

Чистимо предмети

Металеві. Паста добре очищає будь-який метал, у тому числі хромований. Нею можна мити крани, зливні отвори, оновлювати підошву праски. Якщо, звичайно, це не шкода витратного матеріалу.

Дерев’яні. За допомогою пасти можна видалити плями від води на будь-яких дерев’яних меблях.

Пластикові. Відмінно справляється вона з жовтизною на комп’ютерній клавіатурі, клавішах інструментів (фортепіано, баяна, тощо), сувенірах, іграшках.

зубная паста чистит утюг
Якщо підошва праски забруднилася, вам допоможе зубна паста

Оновлюємо стіни

Щоб замаскувати невелику дірочку в стіні, видавіть у поглиблення трохи зубної пасти. Зачекайте, поки вона висохне і можна фарбувати.

Здоров’я і краса

зубная паста на лице у девушки
Нанесіть трохи пасти на проблемні місця і залиште на ніч – ефект не забариться

Манікюр

Відбілити нігті і позбутися залишків лаку можна, почистивши їх старою щіткою з невеликою кількістю пасти. До речі, ця процедура також допоможе усунути неприємний запах з рук (наприклад, після чищення риби).

Фарбування

Якщо фарба для волосся потрапила вам на шкіру і залишила слід, потріть її зубною пастою.

Мозолі та прищі

Точково нанесіть трохи пасти на проблемні місця і залиште на ніч – ефект не забариться.

Синці

Невелика кількість зубної пасти сприяє швидкому зникненню гематом.

Герпес та укуси

Якщо нанести пасту на висип на губах або місце укусу комара, це допоможе зняти набряклість і подразнення.

Винахід тюбика

До кінця ХІХ століття зуби чистили зубним порошком. Продавався він у невеликих паперових пакетиках, які часто спросоння його скидали на підлогу й розсипали. Тоді нью-йоркський аптекар із всесвітньо відомим прізвищем Колгейт придумав і випустив першу зубну пасту.

Щоправда, запакував він її у скляні баночки, які тепер, падаючи, ще й розбивалися.

Особливо не любив зіскрібати з підлоги пасту дантист Вашингтон Шефілд, який у 1892 році і став «батьком» тюбика.

.

тюбик зубной пасты
Колгейт швидко перейняв практику упаковки в туби різних мазей і кремів і став володарем прав на ноу-хау

Якось він почув про одного американського художника, який ще у 1840-х роках зберігав свої фарби в олов’яних трубочках. І в нього народилася ідея – зберігати в них зубну пасту, а також всілякі мазі та креми. Задля її реалізації він навіть залишив практику, а незабаром запустив у продаж партію паст у тюбиках.

Однак запатентувати свій винахід Шеффілд не здогадався, тому через рік це зробив за нього той самий прискіпливий дід Колгейт. Він швидко перейняв практику упаковки в туби різних мазей і кремів і став володарем прав на ноу-хау.

Незабаром олов’яні туби замінили на алюмінієві, а пізніше — на пластикові.

До речі, на території нашої країни тюбики почали використовувати лише у 50-ті роки минулого століття. До цього зубні пасти продавалися в бляшаних, а потім пластмасових баночках, але і їх було знайти непросто. Здебільшого у продажу був усім відомий зубний порошок.

Журнал Советnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *