Українські ветерани війни їдуть на американсько – український Благодійний турнір з гольфу у США. Головна мета цього благодійного турніру – об’єднати ветеранські спільноти України та США задля підтримки українських ветеранів війни.
Його організатором виступає Фонд “The Borderlands Foundation”, який бере активну участь у зборі коштів на програми реабілітації, лікування посттравматичного стресового розладу для українських воїнів.
Подія спрямована на підтримку українських героїв війни шляхом програм реабілітації та терапії посттравматичного стресового розладу.
–Я переїхав в Україну 6 років тому і заснував стартап, – говорить Сем’юел Кук, засновник Фонду “The Borderlands Foundation”, – коли почалося повномасштабне вторгнення, я зрозумів, що не можу стояти осторонь. І я заснував Фонд “The Borderlands Foundation”, бо я сам ветеран.
Сьогодні основна мета фонду – допомога українським військовим, які своїм героїзмом та самопожертвою захищають Україну, і які стикаються із фізичними та ментальними проблемами.
Кожен солдат має певний рівень травматизації. Ми хочемо допомогти максимальній кількості ветеранів.
Для багатьох українських ветеранів гольф став не просто видом спорту, а способом життя. У квітні Фонд “The Borderlands Foundation” організував під Києвом благодійний турнір “Об’єднані гольфом”, де поранені бійці змогли відновитися фізично та морально. Це були перші змагання в Україні, де ветерани війни грали разом з членами української гольф-спільноти.
Денис Коваленко, Старший Солдат 12-ї бригади «Азов» НГУ, розповів, що для нього гольф був таємничим спортом.
–Але від початку тренувань я зрозумів, що гольф дозволяє концентруватися на важливих речах і водночас розслабитися. Благодійний гольф-турнір дає можливість об’єднуватись. Внаслідок тренувань простіше проходити реабілітацію. Постійні та наполегливі тренування дуже допомагають прискорити повернення до нормального стану.
На думку Олени Толкачової, командира Патронатної служби Азову, яка має 10-річний досвід роботи з ветеранами, місія благодійного гольф-турніру, що відбудеться у США дуже важлива:
–Коли ветерани мають високу ампутацію і починають грати в гольф, то вони навіть не помічають, як багато кілометрів проходять на протезі коли проводять гру. І після цього вони починають набагато легше ходити на протезі.
У них реально починається нове життя та набагато нижчий ризик стресу. Це дійсно дуже круто працює.
Олександр Кікін – Голова правління “Товариство Ветеранів АТО з інвалідністю», який отримав поранення у 2014 році та мав високу ампутацію, у 2017 році вперше спробував грати у гольф, коли один з волонтерів запропонував таку реабілітацію. До цього два роки Олександр ходив на милицях і не міг утриматись на одній нозі. Але азарт гри втягнув у цей процес і таким чином відбулась гарна фізична реабілітація. Іноді навіть по 8 годин може тренуватись на полі.
-І у цій грі кожен ветеран має побороти та перемогти самого себе! У 2022 році багато хто з ветеранів пішов боронити Україну знову, у добровольчі батальйони. Наразі моя ціль взяти участь у чемпіонатах Європи та світу. Планую отримати знання як реабілітолог і навчати хлопців, повернутись до життя, – вважає Олександр Кікін.
Тренер Олександр Ковальчук розказав, що гольф для реабілітації та ментального здоров’я – це кращий вид спорту. Ветерани тренуються на двох локаціях та відпрацьовують технічно удари, стратегію, правила гри. Готуються до турніру. За короткий термін ветерани-гравці досягли гарних успіхів.
Після гольф турніру відбудеться благодійний вечір та аукціон з унікальними лотами з України, зібрані кошти будуть спрямовані на реабілітацію військових.