У травні та червні можна вдосталь поласувати улюбленою для багатьох ягодою — полуницею. І не тільки тому, що вона дуже смачна, а й дуже корисна. Полуниця лікує серце, допомагає схуднути, сповільнює старіння та покращує настрій!
Від усіх хвороб
- У полуниці міститься багато вітаміну С, йоду та заліза, тому вона корисна для профілактики застуди, захворювань щитоподібної залози та анемії.
- Дуже важливий елемент у ній – вітамін B9 (фолієва кислота), який запобігає появі ракових пухлин.
- Полуниця має протизапальну дію і знижує температуру тіла, тому корисна при застудних захворюваннях.
- Внаслідок високого вмісту клітковини ця ягода допомагає нормалізувати роботу кишківника та очистити організм від шлаків та токсинів.
- Аромат полуниці стимулює вивільнення серотоніну, тим самим покращуючи настрій.
Для серця та судин
Завдяки високому вмісту вітаміну С, магнію, фолієвої кислоти та інших елементів, полуниця допомагає знизити рівень шкідливого холестерину та тиск, сприяє розрідженню крові, захищає судини від атеросклерозу та уповільнює старіння. А ще доведено, що вона, подібно до деяких ліків, що використовуються при цукровому діабеті, блокує фермент, що розщеплює цукор.
Жінкам та чоловікам
І знову про фолієву кислоту. Цей вітамін називають жіночим, адже він необхідний майбутній мамі в момент зачаття. Він закладає фундамент здоров’я майбутньої дитини. Крім того, фолієва кислота знижує ризик розвитку заячої губи, вовчої пащі та інших вроджених вад.
Корисна полуниця і для чоловіків – цинк, що міститься в ягодах, позитивно впливає на гормон тестостерон, що регулює статевий потяг.
Протипоказання
З обережністю треба їсти полуницю на порожній шлунок, і не лише людям із хворобами шлунково-кишкового тракту — навіть у здорових вона може спричинити біль у шлунку. Вживати цю ягоду в обмеженій кількості необхідно і за хвороб суглобів, оскільки вона може посилити подагричні болі.
Порада
Полуницю корисно поєднувати з молочними продуктами. З нею можна приготувати смачний полуничний пиріг, а також заморозити ягоди на зиму.
Полунична дієта
Триває вона 15 днів, і худнете ви за цей час на 5 кг. Витримати цю дієту нескладно і запам’ятати режим теж легко: вивчіть режим харчування на три дні, а потім п’ять разів повторіть цю схему.
1 день: 500 г полуниці, 1 л йогурту, 100 г дієтичних хлібців.
2 день: 1 кг полуниці, 200-300 г фруктів, 1 л соку.
3-й день: сніданок – бутерброд з шинкою та кавою; обід – овочевий суп, 100 г відвареної яловичини та склянка соку; полуденок – фруктовий салат із полуницею; вечеря – фруктовий салат з йогуртом.
Природний косметолог
Полуниця відбілює шкіру, робить її еластичною, допомагає позбутися прищів і має відлущувальну дію. Пропонуємо зробити такі маски.
Очищаюча. Потовчіть кілька ягід і змастіть отриманою кашкою шкіру обличчя та шиї. Як тільки перший шар почне підсихати, нанесіть другий, а потім третій. Потримайте 10 хвилин та змийте прохолодною водою.
Вітамінна. Витисніть 1 ч.л соку полуниці та змішайте її з розтертим яєчним жовтком. Тримайте маску 10-15 хвилин, потім змийте слабким чаєм.
Поживна. Дві-три ягоди полуниці розітріть із 1 ст.л сиру або сметани. Маску наносите на 10-15 хвилин і змивайте водою кімнатної температури.
Цікаві факти
- Чим яскравіше полуниця, тим більше вітамінів.
- Полуниця є єдиною у світі ягодою, насіння якої розташоване зовні, а не всередині.
- Всупереч тому, що ягода солодка, вміст цукру в ній мінімальний (його більше навіть у лимоні).
- У полуниці містяться природні знеболювальні.