Суцвіття каштана мають протизапальну та протинабрякову дію, зміцнюють стінки капілярів та зменшують в’язкість крові, знижують артеріальний тиск, нормалізують кількість холестерину в крові.
Каштановий чай
Для зміцнення імунітету фітотерапевти радять у травні, коли цвіте каштан, вживати так званий каштановий чай. Приготувати його дуже просто.
Рецепт №1
Візьміть сухе листя і суцвіття каштана в кількості 50 грамів, залийте їх склянкам окропу. Накрийте і дайте настоятися 30 хвилин
Пийте такий чай вранці та ввечері по половині склянки.
Рецепт №2
На склянку окропу знадобиться 50 грамів висушених суцвіть каштана. Проварити їх 30 хвилин на водяній бані. Вийде більш концентрований відвар, ніж у першому рецепті.
Настойка от гіпертонії
- Візьміть 50 г висушених квітів каштана.
- Залийте сировину 500 мілілітрів горілки.
- Наполягайте три тижні в темному місці, потім процідіть.
- Пийте таку каштанову настоянку 2 десь у день 35 крапель перед їжею.
Ліки з квіток каштана
Завдяки своїм властивостям ліки з квіток каштана корисні при варикозному розширенні вен, тромбофлебітах, геморої, атеросклерозі та артритах.
- Зі свіжих квіток каштана готують сік за допомогою м’ясорубки та марлі. Пити його потрібно по 30-40 крапель 3 десь у день.
- З висушених квіток роблять спиртову настоянку. Для її приготування залийте 50 г сировини 500 мл горілки та настоятися 20 днів, щодня збовтуючи.
Пийте ліки з квіток каштану по 30-40 крапель 3 рази у день перед їжею.