будь здоров!

Безкоштовна діагностика раку шкіри у Києві

Безкоштовна діагностика раку шкіри. Амбасадор Марічка Падалко

Соціальний проєкт SkinScan/Я бережу свою шкіру стартує 21 травня 2024 року у Києві. Це безкоштовна діагностика раку шкіри для всіх охочих.

Цього року проєкт знов повертається до стін ТРЦ DREAM, де протягом місяця кожен охочий зможе пройти безкоштовну діагностику родимок та новоутворень на шкірі, а також отримати паспорт шкіри для того, щоби у майбутньому можна було відстежувати динаміку змін.

За підсумками безкоштовного обстеження, маючи на руках паспорт шкіри, пацієнт у разі потреби зможе звернутися для подальшого лікування до будь-якого медичного закладу, включаючи районні амбулаторії та лікарні.

Десять відомих українок стали обличчями проєкта  SkinScan/Я бережу свою шкіру в 2024 році.

21 травня  у ТРЦ DREAM, атріум Голлівуд (3 поверх, біля кінотеатру Оскар) відбудеться старт проєкту та відкриття виставки за участю відомих українських жінок – амбасадорок проєкту, журналістів, лікарів-волонтерів і всіх, хто підтримує ідеї здоров’я в Україні.

Співачка, композитор, автор, волонтер, молода багатодітна мама Світлана ТАРАБАРОВА, ведуча ТСН та «Марафон 1+1» Марічка ПАДАЛКО, співачка, парфумер та дружина військового Наталка КАРПА, громадська діячка, громадська діячка, консультантка з питань безбарʼєрності та доступності Superhumans Center  Уляна ПЧОЛКІНА, адвокатка, громадська діячка, блогерка, багатодітна мама Інна МІРОШНИЧЕНКО, ведуча телеканалу Київ24 Анастасія КРАСНІЦЬКА, фітнес-тренер, фізіотерапевт, ерготерапевт, експерт каналу 1+1, викладач Ксенія ЛІТВІНОВА, ведуча ТСН та «Марафон 1+1» Наталя ОСТРОВСЬКА, чотириразова чемпіонка світу з пол денсу, тренерка та інфлюенсер жіночності Наталія ТАТАРІНЦЕВА, топ-піарниця Юла взяли участь у масштабній фотосесії, яка є візуальною частиною проєкту «SkinScan. Я бережу свою шкіру».

Цьогоріч ми проводимо  SkinScan  вп’яте, оскільки бачимо ефективність від проєкту, – говорить засновник соціального проєкту SkinScan/Я бережу свою шкіру,  досвідчений дерматоонколог Андрій Лисецький. – Ми спостерігаємо, як рік у рік повільно, але впевнено змінюється ставлення українців до своєї шкіри, як зростає свідома турбота про своє здоров’я.

Всупереч труднощам, ми не зупинили наш проєкт навіть у воєнний час, оскільки саме зараз ми відзначаємо зниження уваги українців до питань здоров’я.

Вже 28 відомих українських жінок своєю участю підтримують  SkinScan, і я дуже вдячний їм за це. Адже саме їхній авторитет і медійність роблять проєкт резонансним і допомагають нам, лікарям, доносити інформацію до кожного українця і добре виконувати свою роботу…”

Що таке  SkinScan. Я бережу свою шкіру?

  1. Реальний результат порятунку життів. За п’ять років існування проєкту безкоштовно обстежено близько 7 тисяч осіб. Виявлено понад 1000 небезпечних станів (диспластичних невусів), врятовано близько 300 життів (меланома та інші види раку шкіри).
  2. Соціальний нон-стоп проєкт, орієнтований на профілактику меланоми та інших проявів шкірної онкології в Україні та ефективну боротьбу з ними.
  3. Сотні унікальних тем, фото, відео, бекстейжів, інтерв’ю з профільними фахівцями, пацієнтами, лідерами думок з метою привернути увагу українців до питань здоров’я шкіри – органу, в якому людина проводить все життя.
  4. Важливі й делікатні теми, які ніколи раніше не мали широкого спектра поширення в Україні.

Чому ми це робимо?

  • Згідно зі статистикою, в Україні лише 5% людей, які ніколи не мали й не мають жодних проблем зі шкірою. Однак, більшість шкірних захворювань виліковні або являють собою естетичні дефекти шкіри.
  • Але, поза тим, не менше 5% на 100 тисяч  людей у світі щорічно захворюють на рак шкіри та найагресивнішу його форму – меланому. На жаль, в Україні показник хворих в середньому на 2% вищий, ніж в Європі та США.
  • За статистикою, в США близько 95-97% хворих на меланому повністю одужують, відновлюються і повертаються до повноцінного життя. В Україні цей показник нижче, як мінімум, у два рази!
  • Меланома істотно молодшає. Якщо у віковій групі 60+ щорічна кількість хворих відносно стабільна, то у віковій групі 0-30 років спостерігається зростання пацієнтів.

Що ми хочемо донести й змінити

  • В Україні немає культури засмаги та культури помірного перебування на сонці
  • Низька онкологічна настороженість – як серед звичайних людей, так і у середовищі професіоналів
  • В державних клініках немає сучасної апаратури для діагностики, особливо на ранніх стадіях
  • Низька поінформованість населення щодо меланоми та її причин.
  • Погіршується екологія, яка впливає на розвиток пухлинних процесів.
  • Кричуща безграмотність, часом на рівні забобонів, щодо відношення до родимок і новоутворень на шкірі.
  • Величезна кількість випадків самолікування, які часто призводять до фатальних наслідків.
  • Немає культури регулярного профілактичного відвідування дерматолога.
  • Низька поінформованість, обмежені знання щодо лазерних технологій як найефективніших для лікування меланоми, недовіра до лазерних технологій (як у середовищі пацієнтів, так і медичних працівників).
Співачка Світлана Тарабарова
Співачка, композитор, молода багатодітна мама Світлана ТАРАБАРОВА

Для кого ми це робимо

  1. Для пацієнтів, яким потрібна допомога, і для тих, хто у зоні ризику (за спадковим чинником): інформування про сучасні можливості діагностики та лікування;
  2. Для широкої аудиторії: прищеплення культури поведінки на сонці, культури регулярного відвідування дерматолога з профілактичною метою (мінімум раз на рік, бажано після поїздки на південь), освітня програма широкого спектра про здоров’я шкіри;
  3. Для журналістів: формування розуміння важливості теми й освітлення, усвідомлена співпраця;
  4. Для фахівців: просвітницькі проєкти, спрямовані на підвищення кваліфікації, розширення знань щодо можливостей лазерних технологій
  5. Ми попросили відомих людей і лідерів думок підтримати проєкт, а також найважливіші тези проєкту SkinScan. Я бережу свою шкіру.

Шкіра – орган, у якому людина живе усе життя. Але нерідко піклується про неї значно менше, ніж про одяг.

95% американців повністю виліковуються від меланоми та повертаються до повноцінного життя натомість в Україні, цей показник майже вдвічі менший. Головна причина високої смертності від меланоми – брак інформації про меланому, неуважне ставлення до родимок на своєму тілі.

Як це змінити? Варто лише раз на рік, бажано після відвідування південних країн або після закінчення літнього сезону відвідувати дерматолога!

Просто прийди до дерматолога і покажи свої родимки!

Що

Безкоштовна діагностика раку шкіри.

Де

Місце проведення заходу: ТРЦ DREAM, атріум Голлівуд (3-й поверх, поблизу кінотеатру «Оскар).

Коли

Тривалість безкоштовного обстеження  з 21 травня до 20 червня з 12-00 до 20-00 щоденно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *