Щоб отримати хороший урожай, спочатку насіння перед посадкою слід підготувати, потім боротися зі шкідниками та хворобами, які загрожують рослинам. У досвідчених городників є свої секрети з вирощування овочів і фруктів. Вони готові ними ділитися. Ці городні лайфхаки для вас підготував Советnews.
Кропива на допомогу
Олег Журавель із міста Ладижин пропонує робити настій кропиви для поливу городу, особливо у період плодоношення. Адже вона містить багато кремнію та азоту, а також калій, залізо, сірку, кальцій та інші мікроелементи. Після такого полива гарантовано буде дуже хороший врожай.
«У мене є спеціальна пластикова діжка (потрібна неметалічна тара). Заповнюю її посіченою кропивою і заливаю водою, краще дощової. Щодня перемішую.
Коли настій набуде темного забарвлення і перестане пінитися – бродіння закінчено (зазвичай потрібно 1,5-2 тижні). Після цього закриваю діжкою кришкою з отворами.
Поливаю під корінь непроцідженим настоєм, розведеним водою 1:9.
До речі, у землі, там де я поливав настоєм кропиви, збирається велика кількість дощових хробаків, які дуже корисні – вони розпушують землю.
Щоб неприємний запах від вашого зілля не дратував вас та сусідів, додайте кілька крапель екстракту валеріани – і він зникне».
Часник від шкідників
Віктор Гордименко (Житомирська обл.) розповів, як він застосовує у боротьбі зі шкідниками на городі часник.
«Коли висадили розсаду на грядки, тут же налетіли всякі мошки, попелиця та інша живність, якої на наших дачах безліч. Різноманітна хімія, препарати, куплені в кіосках, магазинах давали мало ефекту, і ми згадали часник.
У п’ятивідерний бак поклали близько 2 кг часнику, залили водою та залишили настоюватись, періодично помішуючи настій. Через тиждень, коли з бака потягнуло різким запахом, ми розпочали обприскування.
Пропорцію визначили самі: одна частина води та одна — забродженого часникового розчину плюс трохи господарського мила для кращого прилипання до листя рослин.
Після кожного обприскування в бак доливали відро води.
Туди ж кидали пасинки від помідорів, бадилля, і наше бродіння тривало все літо.
Спочатку я обробив капусту, у якої все листя було в дірках, а також баклажани та огірки. Результат перевершив усі очікування. Після двох обприскувань листя рослин позеленіло, на них поменшало дірок. Через тиждень обприскали вже всі рослини, у тому числі помідори та перці. Ніякі інші хімікати та хвалені препарати не знадобилися».
Чистотіл для підживлення
Галина Сіренко із Чернігівської області поділилися своїм рецептом «закваски», в якій вона використовує чистотіл.
«Поливаю помідори, огірки, баклажани, перець (та й взагалі всі культури) спеціальною сумішшю, для якої в 200-літрову бочку кладу відро нарізаних бур’янів (у мішку), серед яких обов’язково має бути чистотіл.
Додаю ківш (черпак) курячого посліду або коров’як, а щоб настій приготувався швидше, додаю маленьку пачку дріжджів.
Через три дні настій готовий! Витягаю мішок із травою та доливаю води.
А тепер докладніше розповім, як я використовую настій чистотілу для підживлення. Рослини поливаю так: спочатку звичайною водою, а потім настоєм, який по каналах для води досягне коренів.
Помідори я поливаю 1-2 рази на тиждень, коли вони починають червоніти.
Щоб неприємний запах від вашого зілля не дратував вас та сусідів, додайте кілька крапель екстракту валеріани – і він зникне».
Зола та троянди
Любов Пустовойтенка з Одеської обл. зі шкідниками та хворобами бореться за допомогою золи.
«Я багато років вирощую троянди і зробила висновок, що одне з найкращих обприскування від шкідників та хвороб — це зольний розчин: 2 склянки золи заливаю 1 л гарячої води, кип’ятжу 10-15 хвилин, даю настоятися та обов’язково проціджую (інакше обприскувач заб’ється).
Перед обприскуванням настій розводжу в 10 л води та додаю одну таблетку мікродобрив. Навіть з інших міст до мене приїжджають, щоб помилуватися моїм розарієм!»