кулінарні гаджети

Ріжемо без ножа

нарезанные овощи при помощи овощерезки

Потрібно швидко та красиво порізати овочі для салату, зробити нарізку сиру чи огірків, подрібнити яйця? Відчутно прискорити процес приготування допоможуть спеціальні кухонні прилади – овочерізки.

Побутові овочерізки прості в експлуатації, необтяжливі у догляді та, звичайно, незамінні на кухні. З їхньою допомогою можна легко нарізати однакові за товщиною скибочки сиру, кружечки огірка або помідора, вирізати квадратики з ананаса або картоплі. Звичайно, з цим завданням може впоратися і ніж, але для отримання ідеального результату знадобиться деяка вправність та підготовка.

Оскільки ми цінуємо свій час, давайте довіримо цю роботу овочерізкам, які впораються з нею на найвищому рівні.

Ручна овочерізка

Однією з найпростіших овочерізок є ручна. На круглу або квадратну форму натягнута сіточка з дроту або товстої волосіні. З її допомогою можна нарізати кубиками яйця та картоплю, а також будь-які інші м’які овочі на салат і навіть ковбасу. Достатньо лише натиснути овочами на сіточку і при необхідності провернути за годинниковою стрілкою – от і все, акуратні кубики відразу падають у тарілку!

Більш досконалі ручні моделі овочерізок вміють нарізати продукти не лише кубиками, а й скибочками. У комплекті з такою моделлю може йти пластиковий піддон для оброблених овочів, а також різні насадки для нарізки продуктів брусочками, дрібною і великою соломкою, кубиками різного розміру.

Плюс: проста у використанні, в комплект часто входить овочеутримувач, який дозволить працювати, не торкаючись овочів.

Мінус: нарізує досить обмежений перелік продуктів.

механическая овощерезка
Побутові овочерізки прості в експлуатації, необтяжливі у догляді та, звичайно, незамінні на кухні

Механічна

З ручних моделей виділимо механічну овочерізку – контейнер з рукояткою. Чим більше разів ми натиснемо на ручку, тим дрібнішими вийдуть шматочки. За допомогою приладу можна подрібнити не лише цибулю, часник та інші овочі, а й зелень, гриби, ковбасу, горіхи.

Плюс: дозволяє регулювати розмір шматочків продуктів, що нарізаються, аж до дуже дрібних; цибуля, перебуваючи в контейнері, не «щипає» очі під час обробки.

Мінус: леза дуже гострі, тому, очищаючи овочерізку, будьте обережні.

Звертайте увагу на фірму-виробника та на якість сталі ножів, а також пластику, з якого виготовлений корпус овочерізки. Дуже часто маловідомі фірми знижують собівартість товару, заощаджуючи саме на цих деталях.

Але ж ми не настільки багаті, щоб платити двічі?

электрическая овощерезка кухонный комбайн
Якщо ви робите багато заготовок на зиму, на допомогу прийде електричний прилад, який за лічені хвилини видасть акуратно нарізані скибочки, кубики або соломку

Електрична

Ручні моделі хороші для невеликого обсягу робіт, але якщо ви часто влаштовуєте масштабні урочистості або робите багато заготовок на зиму, на допомогу прийде електричний прилад, який за лічені хвилини видасть акуратно нарізані скибочки, кубики або соломку.

Наприклад, вам підійде м’ясорубка з овочерізкою. Це один агрегат, на якому змінюються насадки: для м’ясорубки – одні, для шатківниці – інші.

Також для цих цілей добрі кухонні комбайни. Багато з них комплектується різноманітними терками, які підходять до ручних овочерізок тих же фірм.

За схожим принципом працює блендер з овочерізкою. Він також має чашу для нарізаних продуктів і різні насадки для подрібнення.

Плюс: швидко справляється з великими обсягами продуктів, має функцію соковижималки.

Мінус: може безперервно працювати не більше 15 хвилин.

При виборі овочерізки визначтеся, які обсяги продуктів потрібно нарізати. Якщо подрібнювати потрібно багато – вибирайте електричні прилади (кухонні комбайни, м’ясорубки та блендери), якщо ні – підійдуть і ручні моделі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *