Кобзарство
Народні традиції

Українське кобзарство визнали всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства

5 грудня 2024 року ЮНЕСКО визнало українське кобзарство всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства. На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО 5 грудня в Парагваї було оголошено, що номінація від України «Програма охорони кобзарсько-лірницької традиції» включена до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Визнання українського…
украинский платок на женщине
Народні традиції

Українська хустка: символ кохання і вірності

Національна хустка споконвіку була потужним оберегом, символом вірності, а також невід’ємний елементом гардеробу кожної українки. Вона підкреслювала статус жінки в суспільстві. Зараз цей аксесуар знову повертається в моду. Щоправда, жінки носять його як хочуть (навіть замість поясу). Але колись, щодо того як носити хустку існували суворі…
За традицією більшість молодих пар справляють весілля восени
афіша Народні традиції

«Кохайтеся, чорнобриві…» або кохання переможе війну

Советnews побував на відкритті виставки з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України «Кохайтеся, чорнобриві…». Присвячено її одному з найважливіших і колоритних обрядів українців – весіллю. За традицією більшість молодих пар справляють весілля восени. Тож час для урочистостей слушний. Але чи до весіль…
Красная калина — символ Украины
Народні традиції

Червона калина – символ України

Калина у слов’ян асоціювалась материнством: кущ – мати, квіти та ягоди – діти.
Вона є ще й символом будинку, батьків, усього рідного. Калина уособлює і саму Україну, її оспівують у багатьох піснях, наприклад: «А ми ту червону калину підіймемо, а ми нашу славну Україну розвеселимо!»

свадьба по-украински
Народні традиції

Хто хоче одружитися – тому вночі не спиться

Обов’язково додавали до весільного вінка грона калини як символ щасливого сімейного життя, невичерпної краси, ніжності і чистоти стосунків. Крім того, нареченій, щоб підкреслити її красу і молодість, вплітали троянди, чорнобривці, ромашки, мак, деревій, трохи полину від злих сил і пристріту (вроку), материнки як символу жіночого щастя, материнського кохання.