будь здоров!

Як на дачі не стати шкапою

Влітку люди старшого віку часто переїжджають на дачу. Ми розкажемо, як їм уникнути проблем зі здоров’ям та доглянути грядки. Перше, що необхідно взяти з собою – це ліки для хронічних хвороб, саме ті засоби, які приймаєте кожний день, щоб їх вистачило на весь сезон.

Що взяти із собою

Стане в нагоді за містом і тонометр, щоб регулярно вимірювати тиск. Також у вас обов’язково має бути аптечка з бинтами, упаковкою лейкопластирів, засобом від опіків, термометром, йодом, зеленкою та засоби для надання першої допомоги.

Необхідні також засоби захисту від комах.

Спеціальні пристрої

Працювати головою вниз протипоказано людям з атеросклерозом судин або артеріальною гіпертензією.

Це підвищує ризик інсульту!

Щоб уникнути негативних наслідків, використовуйте стільці, лавки, спеціальні інструменти. Найправильніша поза для городніх робіт — стоячи на колінах. Але коліна теж треба берегти: купіть наколінники і надягайте їх, коли йдете прополювати грядки. Використовуйте садовий інвентар як упор для підйому: застроміть лопату в землю, а коли закінчите прополювати, обіпріться на неї і встаньте.

Важливо!

Для людей похилого віку протипоказано носити важкості, оскільки це може призвести до пошкодження кісток. А хворим на варикоз перед роботою на ділянці бажано одягати лікувальні компресійні гольфи, періодично протягом дня обливати ноги прохолодною водою, а під час відпочинку піднімати їх (підклавши подушечку або валик).

Ідеальний режим

На дачі важливо чергувати відпочинок і працю. Надмірне навантаження, особливо в умовах тривалого перебування на сонці, може мати серйозні наслідки. Лікарі рекомендують розпочинати свій день якомога раніше. Вранці – невелика зарядка, легкий сніданок, потім – фізична праця до 10:00-11:00 години. Потім перекус і вільний час. Після обіду обов’язково сон.

Увечері можна продовжити роботу, але без високого навантаження.

Важливо пам’ятати, що працювати в саду не можна з 10:00 до 15:00: існує великий ризик отримати сонячний або тепловий удар.

Як одягатись?

Одяг має рятувати як від перегріву, так і від переохолодження. З цим завданням добре впораються матеріали, що пропускають повітря, але захищають шкіру від сонця. І, звичайно, найголовніше — не забувати про головний убір, який має бути з вами завжди, за будь-якої погоди!

Потоваришуйте з сусідами

З сусідами треба спілкуватися не лише заради цікавої розмови чи дачних пліток. Коли люди регулярно зустрічаються, вони зможуть звернути увагу на те, що людини підозріло давно не видно і встигнуть допомогти сусідові, якщо йому раптом стало погано. Людям, які страждають на захворювання серця, на самоті краще не залишатися, тому добре б, щоб діти частіше їм дзвонили і відвідували, стежили за їх переміщенням від будинку до дачі і назад: при інфаркті або інсульті важлива кожна хвилина, адже чим раніше надати першу допомогу, тим краще.

Не забудьте

Вирушаючи на дачу, обов’язково візьміть телефон та зарядку до нього, щоб завжди бути на зв’язку з рідними. Також необхідно записати точну адресу дачної ділянки та заздалегідь уточнити, як туди викликати «швидку допомогу».

мужчине стало плохо с сердцем
Влітку кількість серцевих нападів зростає, і часто саме через перенапруження на городі

Якщо прихопило серце

Влітку кількість серцевих нападів зростає, і часто саме через перенапруження на городі.

Ознаки інфаркту, за яких потрібно викликати «швидку допомогу»:

– раптово виникають різькі, давлячі, стискаючі, пекучі болі в області грудної клітці (за грудиною);

– схожі болі можуть бути в області лівого плеча (передпліччя), лівої лопатки, лівої половини шиї та нижньої щелепи, обох плечей, обох рук, нижньої грудини разом із верхньою частиною живота. І вони продовжуються довше п’яти хвилин;

– нестача повітря, задишка, різка слабкість, запаморочення, холодний піт, почуття тривогт, нудота часто виникають разом, іноді йдуть або передують дискомфорту/болю в грудній клітці.

Що робити?

  1. Викликати «швидку допомогу» та спокійно лежати.
  2. Якщо стан погіршується і є нітрогліцерин, прийняти одну таблетку (покласти під язик, а не ковтати!).
  3. Прийнявши нітрогліцерин, не можна вставати — від різкого зниження тиску може крутитися голова.
  4. Якщо ви бачите, що людині стало погано, не проходьте повз неї — телефонуйте у «швидку», залишайтеся з нею до приїзду лікарі.
  5. Також, за необхідності, розстебніть тугий комір і пояс, щоб забезпечити доступ повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *