Репеленти, фумігатори, ультразвукові відлякувачі… Арсенал засобів, що рятують від братії, що настирливо дзижчить над вухом, досить широкий. Ми розповідаємо, як захиститися від комарів, а ви обирайте те, що вам підходить.
Репеленти
Їх випускають у формі спреїв, браслетів, лосьйонів, гелів та кремів. Вивчаючи упаковку засобу, переконайтеся, що концентрація отрути в ньому не надто висока (більше 40% – засіб може бути небезпечним для здоров’я, якщо 20-30% – захист для дорослих на 2-3 години, 10-15% – для алергіків, вагітних, які годують та дітей до 3 років).
А краще купуйте препарати на основі нешкідливих природних речовин – піретринів.
Зверніть увагу
- Перед придбанням засобу прочитайте інформацію про термін придатності та час дії (для отримання потрібного ефекту його потрібно наносити кілька разів на день).
- Купуючи репелент для дитини, переконайтеся, що вона підходить їй за віком (ця інформація вказана на пакуванні). Засоби для дітей безпечніші.
- Найнешкідливішими вважаються антикомарині браслети, які виготовляють із натурального екстракту рослини цітронели. Якщо після кожного використання їх запаковувати, вони прослужать 3-4 тижні.
- Дітям від року можна одягати браслет на ручку, а немовлятам – кріпити на коляску зовні, по одному з кожного боку.
- Перед застосуванням нового засобу нанесіть його на невелику ділянку шкіри, щоб переконатися, що у вас немає алергії на нього. Після приходу додому обов’язково змийте його.
Фумігатори
Піротехнічні. Це безпечні свічки з маслом цітронели, а також усім відомі спіралі, які слід підпалювати на відкритому повітрі — їхній дим отруйний для комарів. У жодному разі не використовуйте спіралі в приміщенні, інакше погане самопочуття вам забезпечене. А ось свічки – будь ласка!
Електричні. Прилади, що вставляють у розетку. У них заливають спеціальну рідину або ставлять пластини, які, нагріваючись, випаровують отруйну для москітів речовину без запаху. Флакона вистачає на 30-60 ночей, пластин – на 10-12 годин.
Порада
Не використовуйте фумігатори постійно – вмикайте їх лише на ніч. У кімнату дитини купуйте «дитячу» рідину (пластини) і ставте їх на кілька годин, а потім виймайте з розетки
Ультразвукові відлякувачі
Це спеціальні прилади, що видають нечутний для людського вуха звук, якого бояться самки комарів (адже вони, а не самці, кусають людей). Бувають двох видів.
Стаціонарні. Працюють від мережі або сонячних батарей. Нешкідливі для людей і можуть використовуватися щодня протягом хоч цілого року.
Портативні. Невеликі прилади на батареях або акумуляторах. Бувають у вигляді брелків або навіть програм для смартфона, які можна завантажити в Інтернеті.
Електромухобойки та лампи
Захиститись від комарів можна і такими пристроями. Електромухобійка нагадує тенісну ракетку, сітка якої знаходиться під невеликою напругою. Другий пристрій схожий на світильник. Комах приваблює його світло, і коли вони підлітають до лампи, знову потрапляють на сітку під напругою. Прилад абсолютно безпечний для людей, головне — не засовувати пальці та будь-які предмети за захисні ґрати. Такі світильники не видають запахів, працюють як від мережі, і від батарейок.
Аліна Малиновська