Є відповідь

Як організувати весілля українському стилі?

жених и невеста в Украине

Восени більшість молодих пар планують відсвяткувати весілля. Але організувати його — завдання нелегке.

этнограф Олена Громова
Олена Громова

Щоб урочистість пройшла красиво, весело і з урахування національних традицій, прислухайтеся порад етнографа Олени Громової, яка відповіла на запитання наших читачів.

«Моя донька збирається виходити заміж. Ми хочемо зіграти весілля в українських традиціях. Підкажіть, які з них треба обов’язково дотриматись, щоб була міцна родина?»

Тетяна Головко, м. Київ

 

Дотримуємося традиції

Україна багата на свої давні традиції і обряди, які супроводжували весілля. Багато  з них зберігся до цього часу, і ми радимо ними не зневажати.

Напередодні весілля з дому молодих нікому нічого не можна позичати, як би вас про це не просили.

Слідкуйте уважно, щоб перед молодою парою ніхто не переходив дорогу до і після церемонії розпису і вінчання. Про це навіть співається в одній весільній пісні: «Ой, ви, вороги, вороги, не переходьте дороги…».

У всі часи молодят намагалися захистити від пристріту (вроку), вшиваючи різні металеві предмети в одяг. На Закарпатті досі нареченому у черевик під п’ятку кладуть срібну монету.

Сьогодні найкращим рішенням буде проста металева шпилька, яку ніхто не помітить.

украинская пара на Ивана Купала
Україна багата на свої давні традиції і обряди, які супроводжували весілля

Весільна сукня

«Я вже купила собі весільну сукню, і вона мені подобається. А мій наречений наполягає, щоб наряд був українським. Що тепер робити?»

Оксана Пасічник, м. Хмельницький

Кожна наречена на своєму весіллі мріє бути найкрасивішою. Якщо ви вирішили відсвяткувати цю подію в українських традиціях, то, звісно, і одяг має бути відповідним. Найкраще замовити весільне вбрання у народних майстрів.

Радимо підібрати комплект одягу регіону де ви проживаєте чи народились.

Наприклад, на Буковині досі поширена дуже гарна вишивка бісером – як різнокольорова, так і біла по білій тканині. Якщо у вас вже є вбрання, можна внести деякі елементи етностилю: наприклад, вишивку на комірі, манжетах сорочки нареченого.

А у нареченої такий самий візерунок можна зробити на поясі чи горловині сукні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *