Поява в лісі перших підсніжників говорить нам про те, що настала весна. І так хочеться принести таку ніжність до свого дому! Однак ці квіти занесені до Червоної книги. Але засмучуватися не варто: підсніжники можна виростити у себе в саду і навіть у квартирі на підвіконні.
В Україні ця квітка має ще такі назви: скорозріст, сніжноцвіт, ярник, скоролісок.
Наукова назва підсніжника – галантус (грецькою gála і ánthos – «молочна квітка»).
Для цього вам знадобляться цибулини цих квітів, горщик з вологою пухкою землею та терпіння, оскільки перші листочки підсніжника ви побачите через 2-4 роки. У догляді галантуси невибагливі, пересаджувати їх не треба.
Підтримуйте в горщику вологий ґрунт — і квіти добре зростатимуть.
Особливості вибору
Підсніжники або галантуси, налічують близько 18 видів. Їх довжина може досягати 10-15 см. Вони не завжди білі та у формі дзвіночка.
Підсніжники бувають різних кольорів та форм, навіть у формі кулі! Це залежить від виду галантусів та місцевості, де вони ростуть.
Визначившись із видом квітки, виберіть правильну цибулину. Вона має бути цільною, щільною і твердою, без плісняви і будь-яких відростків.
І пам’ятайте: цибулини не можуть довго лежати, їх одразу потрібно висаджувати.
Режим виживання
Висаджуйте цибулини групками (5-10 штук) у горщик не менше 13 см у діаметрі. Поглиблюйте їх у ґрунт на 5 см. Ґрунтова суміш має бути глинистою. Або використовуйте спеціальний волокнистий субстрат для цибулинних, який можна придбати у спеціалізованому магазині.
Після посадки протягом двох місяців горщик з цибулинами повинен перебувати у повній темряві, а надалі рослині необхідне природне освітлення. Однак слідкуйте, щоб на горщик не потрапляли прямі сонячні промені.
Витримуйте цибулину в темряві при температурі трохи вище за °С. Під час цвітіння максимальна температура має перевищувати +7…+10 °С. Рослина погано переносить тепло.
Водні процедури
Щоб цибулини добре проростали, зволожте ґрунт після посадки, а потім поливайте галантуси двічі на тиждень доти, доки не перенесете горщик на світло. Обприскувати галантуси не можна. А в період цвітіння їм потрібна хороша вентиляція.
Якщо ви не збираєтеся використовувати цибулини для посадки на відкритому повітрі наступного року, то рослина може обійтися без підживлення. Якщо ж ви хочете зберегти підсніжник, то раз на два тижні вносите розчин садових добрив.
Починайте підгодовувати рослини з моменту появи пагонів і доти, доки листя не помре.
Життя після
Коли підсніжники відцвітуть, акуратно зріжте квіти. Після того як листя помре природним шляхом, висадіть квіти у відкритий ґрунт (за умови, що ви підгодовували рослину).
У горщику підсніжники вдруге не зацвітуть.
Цікаві факти
- Цибулини підсніжника отруйні.
- Галантус може витримати десятиградусний мороз.
- Підсніжник – родич нарциса.
- Мовою квітів підсніжник означає розраду та надію.
Євгенія Яськів