Щоб створити у домі святковий настрій, насамперед необхідно придбати головний атрибут Нового року. Розберімось, як правильно вибрати ялинку — живу чи штучну, де її краще поставити та як продовжити життя хвойної красуні.
В лесі вона росла
У багатьох з нас Новий рік асоціюється з приємним терпким запахом живої ялини, який вносить у свято свою свіжу нотку. Тому вирушимо на ринок у пошуках зеленої красуні. Ялинкові базари відкриваються задовго до Нового року, але краще купувати дерево ближче до свят, щоб воно тішило око якомога довше.
Перше, на що необхідно звернути увагу при виборі ялинки чи сосни, – колір хвої. Він має бути насичено-зеленим, без жовтизни.
Друге – аромат. Відірвіть пару голочок, пам’ятайте їх пальцями і понюхайте: якщо запах ледь помітний, дерево краще не купувати. Ще можна трохи струсити ялина, щоб переконатися, що голки не опадають.
Третє, що варто вивчити перед покупкою деревця – зріз стовбура. В ідеалі він світлий і чистий, без пошкоджень та великих патьоків смоли.
До речі, що товстіший стовбур, то краще, бо тонкий — ознака захворювання ялинки.
Ялинки як живі
Сучасні штучні ялинки по красі не поступаються живим, іноді навіть важко відрізнити від справжніх.
Таку ялинку потрібно вибирати особливо ретельно, адже вона купується не на один рік.
Сьогодні вибір подібних виробів дуже великий, яких тільки екземплярів не знайдеш у магазинах: червоні, золотаві, ялинки, що світяться, і навіть ті, які встановлюються вгору ногами.
На що звернути увагу при виборі штучної ялинки
- Насамперед на виробника. Якісні дорогі ялинки (якщо берете не на один рік, краще купувати їх), як правило, привозять із Німеччини, Голландії, Італії.Дешевше обійдуться ялинки тайського та тайванського виробництва, а найдешевші — китайські.
- Якщо ви збираєтеся вішати на деревці гірлянду, важливо переконатися, що виріб виготовлений з вогнетривкого матеріалу (це має бути вказано на упаковці).
- У сертифікаті, який разом із гарантійним талоном та чеком зобов’язаний видати продавець, має бути зазначено, що матеріал не містить токсичних речовин.
- Радимо також принюхатися, чи немає від виробу неприємного запаху.
- Крім цього, зверніть увагу на підставку — вона повинна бути міцною, краще за металеву.
Подовжуємо життя ялинки
Щоб ялинка не зав’яла наступного дня після свята, необхідно дотримуватися низки умов. Насамперед її необхідно правильно доставити додому. Перед тим, як зайти з нею в громадський транспорт, зв’яжіть ялинку мотузкою, трохи пригнувши гілки до стовбура.
Дорогою слідкуйте, щоб ніхто не травмував деревце.
Якщо ялинка велика, її краще перевозити в багажнику автомобіля нагорі авто або в причепі, трохи менше – можна покласти в салон машини. Але перед цим постеліть на сидіння клейонку або тканину, щоб смола не зіпсувала оббивку.
Новорічна красуня вдома
- Якщо ви купили ялинку заздалегідь, зберігати її краще на балконі.
- Коли занесете ялинку у квартиру, обгортку відразу не знімайте, нехай дерево поступово зігріється до кімнатної температури, інакше може швидко обсипатися хвоя.
- Потім зробіть новий рівний зріз на стовбурі, відрубайте нижні гілочки, оголивши стовбур на 15-20 см, і поставте ялинку в спеціальний триніжний тримач (їх продають там же, де і ялинки) з місткістю, в яку налийте воду, що відстояла протягом доби.
- До неї можна додати дрібку солі, столову ложку цукру (для харчування деревця) і таблетку аспірину (щоб запобігти розвитку гнильних бактерій).
Не забувайте регулярно підливати в ємність воду.
Техніка безпеки
- Встановлювати зелену красуню необхідно якомога далі від проходу, у стійку хрестовину – вона повинна бути рівною і здатною витримати дерево, якого б розміру воно не було.
- Купуючи гірлянди для прикраси деревця, вимагайте сертифікат якості, а перш ніж повісити прикрасу на ялинку, перевірте її. Якщо в роботі виявлено неполадки, краще не ризикувати й придбати нове.
- Не вішайте поруч із гірляндою м’які іграшки та не запалюйте біля ялинки свічки.
- Якщо під час свят ви виходите з дому, вимикайте гірлянди та інші електроприлади. Не залишайте дітей та свійських тварин наодинці з блискучою ялинкою!