Найсолодше православне свято Медовий Спас (також відомий як Маковій), яке раніше припадало 14 серпня, за новим церковним календарем у 2024 році відзначаємо 1 серпня.
Стільники у вуликах до цього часу наповнені вщерть, і пасічники розпочинають збір меду, а 19 серпня їх можна також буде привітати з професійним святом.
Їжте на здоров’я!
Користь меду в тому, що це біологічно активний продукт, неймовірно складний за своїм хімічним складом. Кожна його крапля містить понад 70 дуже важливих для здоров’я людини речовин. Це найдосконаліший мультивітамінний продукт зі стовідсотковою засвоюваністю (на відміну від синтетичних вітамінів).
Мед є стимулятором імунної системи. Тому ми відразу згадуємо про нього, коли починаємо хворіти.
Мед має бактерицидну та протизапальну дію, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, попереджає склероз, чудово впливає на серцево-судинну й нервову системи, покращує склад крові.
До речі, чим світліший мед, то більше в ньому вітамінів, чим темніший — тим більше корисних мінералів.
Як і скільки?
Оптимальна кількість меду для дорослої людини – 3-4 ч.л на добу. Дітям достатньо 1-2 ч.л Важливо пам’ятати, що малюкам до року мед давати не рекомендується! Для встановлення добової норми є проста формула: 0,5-1 г меду на 1 кг ваги тіла.
Вважається, що мед найкраще вживати або за півтори години до їди, або через три години після. Так він краще засвоюється і віддає організму більше корисних речовин.
Мед дуже калорійний, тому знайте міру, інакше зайві кілограми будуть вам забезпечені.
Корисно знати
- Якщо у вас безсоння, розведіть 1 ст.л меду у склянці теплої води та випивайте за 30-40 хвилин до сну.
- Мед – друг стрункої фігури: він має протилежну з жиром структуру, тому допомагає розщеплювати його. Щоб схуднути, випивайте вранці натще склянку мінеральної або звичайної води, розчинивши в ній 1 ч.л меду. За бажання можна вичавити туди кілька крапель лимонного соку.
- Мед перебиває апетит. Якщо мучить почуття голоду, з’їжте 1 ст.л цього продукту – і відчуєте ситість, і поповните організм корисними речовинами.
- При енурезі у дітей допомагає такий рецепт: у 100 мл теплої води розчиніть 1 ч.л меду. Напий треба пити дитині по пів склянки двічі на день до їди.
- Мед нормалізує тиск – підвищує низький і знижує високий.
- Науково доведено, що ці янтарні ласощі виліковують від наслідків алкогольного зловживання. А 1 ст. меду під час застілля полегшує похмілля.
Важливо!
- При виразковій хворобі та при гастритах з підвищеною кислотністю потрібно приймати мед натще (за півтори-дві години до їди або через три години після), розчинивши 30-35 г у склянці теплої кип’яченої води.
- У людей з підвищеною кислотністю від меду буває печія. Її можна уникнути, якщо перемішати мед із сиром, кашею чи молоком. Тим, у кого знижена кислотність, рекомендується приймати мед за 5-10 хвилин до їди.
- Мед не рекомендується нагрівати вище 40 ° C і зберігати на сонці, оскільки при цьому руйнуються багато ферментів, вітамінів та інших корисних речовин.
Анастасія Іванцова