Пиво настільки популярний напій, що він навіть має своє свято – Міжнародний день пива, що проходить у першу п’ятницю серпня. Звичайно, любителі цього хмільного напою весело відзначають свято, тому споживання пива збільшується у кілька разів. А як часто його можна пити? Шкідливо пиво чи корисно? Потрібно розібратися.
Багато хто вважає, що пиво корисне. Це підтверджують дослідження. Наприклад, у людей, які його вживають, рідше утворюються камені у нирках. Противники цього напою вважають, що користь пива — це міф.
Лікувальний напій
У давнину вважалося, що пиво покращує апетит, прискорює ріст та зміцнює здоров’я. Тому його давали пити навіть дітям.
Лікарі середньовічної Європи широко застосовували цей напій на лікування різних хвороб.
Прописували його при виснаженні, захворюваннях нирок та сечового міхура, при бронхіальній астмі та безсонні, при проблемах зі шкірою. А під час епідемії холери пиво було основним профілактичним засобом. І пізніше його властивості було підтверджено.
В експериментах Роберта Коха – німецького мікробіолога – холерні вібріони гинули при обробці пивом.
У чому користь
Сьогоднішнє пиво і за складом, і до смаку відрізняється від того продукту, який варили в давнину. Чи зберегло воно свої корисні властивості?
- У пиві багато вітамінів В1 і В2, причому у тій формі, яка добре засвоюється.
- Лимонна кислота, що входить до складу пива, стимулює утворення сечі та цим запобігає появі каменів у нирках.
- Фенольні сполуки запобігають утворенню тромбів, нормалізують ліпідний обмін, захищаючи нас від інфарктів та інсультів.
- Вуглекислий газ, що міститься в пиві, стимулює шлункову секрецію та кровотік у м’язах, печінці, легені та нирках. До того ж він не дозволяє нам пити цей напій одним махом і цим утримує від швидкого сп’яніння.
- Екстрактивні речовини хмелю надають заспокійливу та снодійну дії та мають бактерицидні властивості.
- Пиво виводить з організму солі алюмінію — жодна інша рідина цього зробити не може.
- Хміль у помірних кількостях надає сприятливий вплив на хворих на діабет, деякими формами раку.
Тільки не пастеризоване та не консервоване пиво, при виробництві якого застосовувалися виключно натуральні інгредієнти, може вважатися живим!
У чому шкода
- Напій дає навантаження на серце, яке у любителів пивка змушене працювати в посиленому режимі, з перенапругою. В результаті воно збільшується у розмірах – розвивається так зване «пивне серце».
- Після пари кухлів пива в чоловічому організмі виділяється речовина, яка пригнічує вироблення основного чоловічого статевого гормону – тестостерону. В результаті активніше продукуються жіночі статеві гормони. А з хмелю в організм потрапляють рослинні аналоги жіночих гормонів – фітоестрогени. Якщо це триває багато років, таз у чоловіка стає ширшим, збільшуються грудні залози.
- У жінок після кількох років зловживання пивом збільшується ймовірність захворювання на рак молочної залози.
Вважається, що від пива одужують, оскільки воно дуже калорійне. Це не так. Менше калорій хіба що у чаї.
Інша справа, що воно збуджує апетит, завдяки чому любителі пива їдять більше, ніж потрібно, і часто мають зайву вагу.
Золота середина
То хто ж правий, любителі чи противники пива? Істина, швидше за все, лежить десь посередині. З урахуванням того, що фахівці, які підтверджують корисні властивості пива, роблять два важливі застереження.
Важливо!
Користь приносить лише натуральний напій.
Справжнє живе пиво не пастеризується, не фільтрується і не містить сторонніх компонентів.
А та рідина, яка сьогодні продається в супермаркетах, містить ще й додаткові речовини, що скорочують час виготовлення, підвищують термін придатності, регулюють смак тощо.
Крім того, давно розпочато виробництво сухих хімічних концентратів пива, призначених для тривалого зберігання, на смак дуже схожих на оригінал, проте не здатних замінити його.
Головне – помірність
Якщо з часом для досягнення потрібної кондиції потрібно дедалі більше пива, і тоді організм підкаже очевидний вихід — збільшення градуса.
Міра споживання на день – літр пива звичайної міцності (з вмістом етилового спирту 3-5%), тобто надходження у кров близько 40 г етанолу. Це межа алкоголю, яку варто вживати на добу. А якщо говорити про середню норму, краще обмежитись 500 мл пива на день.
Аліна Малиновська