Slider будь здоров!

Спека та серце: як допомогти йому не збитися з ритму

Жара и сердце у мужчины сердечный приступ

Літо – період надзвичайних навантажень для нашого серця. Температура понад 30 ° C – стрес для організму. Але особливо тяжко її переносить серце. Як допомогти серцю в спеку не збитися з ритму?

Чому серцю важко

У спеку організм втрачає багато вологи, від цього згущується кров і, як наслідок, порушується кровообіг – насамперед у головному мозку. Тому виникає головний біль, запаморочення та нудота.

У «густій ​​крові» утворюються тромби, які, відриваючись, потрапляють у серце чи мозок.

Це викликає закорковування дрібніших судин, що значно підвищує ризик інфарктів та інсультів.

Правила сердечника

Влітку люди старшого покоління перебираються на дачні ділянки. І там городнє хобі найчастіше перетворюється на випробування. Неврологи дають рекомендації, що дозволяють суттєво знизити ризик інсультів під час дачного сезону.

  • Не можна перебувати на ділянці понад 5-6 годин на день. Попрацюйте три години до обіду, потім годину-дві відпочивайте, а в другій половині дня знову можна вийти на грядки.
  • Щотижня влаштовуйте день повного відпочинку. Погуляйте лісом або сходіть на річку.
  • Не підіймати вагу понад 4-6 кг.
  • Не працюйте на городі в положенні, коли голова знаходиться нижче за тулуб. Використовуйте переносний стілець або пластикові наколінники.
  • Будь-яка робота має бути припинена при першій появі нападу мозкової ішемії (запаморочення, мушки в очах, головний біль). Якщо є ці симптоми — перш за все, виміряйте артеріальний тиск, потім ляжте в кімнаті, що добре провітрюється, закрийте очі й постарайтеся заснути.

Не рекомендується працювати, коли в тіні вище 28-30°.

Важливо!

Часто інсульт наздоганяє людей похилого віку, які страждають на артеріальну гіпертензію, причому на тлі гіпертонічного кризу. Їм щоранку після сніданку рекомендується вимірювати тиск та мати в аптечці препарати для усунення такого кризу.

Охолоджуємо приміщення

Якщо більшу частину дня ви проводите в міській квартирі, а кондиціонера немає, заклейте вікна спеціальною сонцезахисною плівкою з ефектом, що відбиває. Повісьте жалюзі чи щільні світлі штори. Якщо у вас у ванній гарячі сушарки для рушників, то вони значно підвищують температуру у всьому житлі.

Оберніть їх фольгою і стане прохолодніше.

Перед вентилятором поставте кілька пляшок із замороженою водою — так вийде ефект кондиціонера.

Звичайні лампочки замініть світлодіодними або флуоресцентними – вони виділяють менше тепла.

мерить давление пациенту
Літнім людям щоранку після сніданку рекомендується вимірювати тиск

Прохолодний душ

Періодично можна приймати  душ. Але ж не холодний! Для людей із серцево-судинними захворюваннями різкий перепад температур неприпустимий. Можна потримати під струменем прохолодної води лише руки чи ноги. М’яко охолодить мокрий рушник, обмотаний навколо голови чи шиї.

Рекомендації кардіолога

Насамперед спека небезпечна для людей із хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, зокрема гіпертоніків, – пояснює Наталія Михалюк, терапевт-кардіолог. – А також для тих, хто має ендокринні порушення, захворювання нирок, легенів, цукровий діабет, ожиріння. І для всіх, хто старше 65 років.

Саме на цю вікову категорію припадає 83% усіх серцевих хвороб.

Таким людям бажано планувати справи на ранок чи вечір. Рідину приймати з обережністю, її обсяг можна збільшити лише на 500 мл на добу.

При цьому контролюйте, чи не з’являються набряки рук і ніг чи задишка.

Пити воду краще помалу, маленькими ковтками, причому бажано підкислені напої. У гіпертоніків у спеку внаслідок розширення судин може значно знижуватися тиск. Якщо це відбувається, необхідно, щоб лікар скоригував дозу гіпотензивних препаратів.

жара опасна для сердца
Літо – період надзвичайних навантажень для нашого серця

SOS!

Негайно викликайте «швидку допомогу», якщо з’явилися такі ознаки інсульту, що почався:

  1. раптова слабкість або втрата чутливості на обличчі, руці чи нозі, особливо якщо всі цим симптоми зосереджені на одній стороні тіла;
  2. раптове сильне порушення зору на одне або обидва ока;
  3. утрудненість мови або розуміння простих речень;
  4. якщо до нападу запаморочення та втрати рівноваги приєдналися такі симптоми, як порушена мова, двоїння в очах, оніміння чи слабкість;
  5. раптовий, незрозумілий, інтенсивний головний біль.

Журнал Советnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *