будь здоров!

Гарячі дні: як пережити спеку

девушка в фонтане

Найбільше впливає самопочуття людей температура повітря. У людей у ​​спеку може підійматися тиск, частішати пульс, виникати біль голови. Щоб спека не стала причиною неприємностей зі здоров’ям, потрібно дотримуватися запобіжних заходів.

Небезпечний перегрів

Найчастіше від спекотного літа страждають діти — адже в них ще не налагоджена терморегуляція, і в сильну спеку у малюків навіть може піднятися температура до 40 °C.

Що робить

Потрібно охолоджувати дитину всіма можливими способами: прохолодною водою, рясним питтям і, звичайно, не випускати на сонці, а виходити гуляти лише у вечірню прохолоду.

Немовлят в таку погоду необхідно частіше прикладати до грудей.

І постарайтеся обійтися на час спеки без памперсів, адже в них малюк почувається як у термосі. Якщо на вулиці спекотніше, ніж удома, то краще тримати вікна зачиненими протягом дня, а відчиняти їх вже після заходу сонця.

Алергія на сонце

Частини тіла, які найдовше знаходилися під променями сонця, можуть покритися червоним висипом.

Що робити

Сховатися від сонця, носити футболки з довгим рукавом, а в особливо серйозних випадках лікар може прописати спеціальну мазь від алергії.

собака лежит во льду в жару
Від спекотного літа страждають усі

Зневоднення

У спеку організм швидко втрачає вологу, що посилює навантаження на серцево-судинну систему.

Що робити

Більше пити! Але не компоти та газування, а просту воду маленькими ковтками. Зазвичай здоровій людині достатньо 1,5 л чистої води на день (іншу вологу ми отримуємо разом з овочами, фруктами, супами). У спекотні дні ця норма зростає до 2 л.

Візьміть за правило тримати вдома або на роботі дволітрову пляшку води, яка до кінця дня має залишатися порожньою.

Розлад шлунку

У маленьких дітей воно може бути реакцією на спеку, а у дорослих частіше викликається зіпсованими на спеку продуктами.

Що робити

У спеку шкіра потіє, на неї прилипає пилюка і розмножуються мікроби, тому мити руки потрібно частіше. Якщо поблизу немає води, користуйтеся вологими та спиртовими серветками. Слідкуйте за дієтою і не годуйте дітей, якщо вони не хочуть їсти.

Головне – випивайте достатню кількість рідини.

Очі сльозяться

Бурхлива реакція на яскраве сонячне світло викликає підвищену сльозогінність.

Що робити

Без темних окулярів улітку краще на вулицю не виходити. Важливо, щоб скла у них були якісні, не пропускають ультрафіолет.

Важливо!

Людям із хронічними патологіями влітку варто бути обережними. Особливо — гіпертонікам, які страждають на хвороби серця та цукровий діабет. Спека може посилити перебіг будь-якого захворювання.

Уникайте фізичних навантажень, не допускайте перегріву тіла.

охлаждающший напиток с мятой
М’ята добре охолоджує. Її можна додавати в чаї та лимонади

М’ята охолодить і підбадьорить

М’ята добре охолоджує. Її добре додавати в чаї та лимонади, в салати. У спеку охолодити та надати бадьорості може навіть м’ятний аромат. На ніч бажано пити відвар м’яти – він відновлює роботу нервової системи.

Аліна Малиновська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *