3 серпня відзначається Всесвітній день кавуна. Дата обрана не випадково, адже саме в цей період спостерігається пік збирання врожаю смугастої ягоди, яка не лише смачна, а й корисна. Тому в сезон кавунів потрібно їсти якнайбільше.
Завдяки великому вмісту вітамінів (С, В1, В2), магнію, каротину, фолієвої кислоти, пантотенової кислоти та багатьох інших корисних речовин кавун покращує травний процес, добре впливає на серцево-судинну систему.
Лікарі рекомендують кавуни людям, схильним до утворення каменів у нирках та печінці, хворим на цукровий діабет, а також при подагрі та анемії.
Лікувальний кавун
Кавун містить багато клітковини, завдяки чому виводить з організму холестерин, який є головним винуватцем атеросклерозу. А також сприяє виведенню застійної жовчі, що покращує колір обличчя та роботу ШКТ. Смугастик здатний виганяти пісок з нирок – при вживанні протягом 4-5 днів приблизно 2 кг кавуна натщесерце щодня, бажано у два приймання.
Кавунова дієта
Це чудовий спосіб скинути зайву вагу. Вживайте близько 1,5 кг м’якоті кавуна в день — і більше нічого. Тільки вдаватися до такої дієти краще у вигляді розвантажувальних днів — 1-2 рази на тиждень, інакше ваш організм страждатиме від нестачі поживних речовин.
Для чоловічої сили
Вчені довели, що в м’якоті кавуна міститься речовина цитрулін, яка розширює судини й має дію, подібну до медичних препаратів, що застосовуються при еректильній дисфункції.
Тож тим, хто хоче зробити своє інтимне життя більш насиченим, саме час включити кавун у меню.
Корки та насіння для здоров’я
Кавунові кірки
Сухі та свіжі кірки кавуна приймайте як сечогінний засіб у вигляді відвару (1:10) по пів склянки 3-4 рази на добу. Відвар із засушених кірок відмінно знімає набряки, пов’язані із захворюваннями серця та нирок, допомагає при ревматизмі та інших захворюваннях.
Рецепт для лікування коліту
Приблизно 100 г сухих кавунових кірок залийте 500 мл окропу, дайте настоятися. Приймайте по пів склянки 4-5 разів на день.
Насіння кавуна
Вони використовуються для лікування жовтяниці, водянки як протизапальний засіб. Сушене насіння – гарний засіб від глистів. Їх потрібно подрібнити в м’ясорубці, змішати з молоком у пропорції 1:10 і приймати по дві склянки двічі на день, але обов’язково окремо від їжі.
Кому не можна
Через сильну сечогінну дію кавуни небезпечні для тих, у кого в організмі є камені великих розмірів. Під впливом кавунового соку вони можуть рушити з місця. Також дуже обережними потрібно бути сердечникам, які страждають на затримку рідини в організмі.