Ароматичні олії допоможуть позбутися осінньої хандри та покращити настрій. Також вони зміцнюють імунітет, борються з вірусами та бактеріями.
Світ запахів оточує нас завжди й скрізь. Ми розпізнаємо прихід весни за її ароматом. Свої пахощі мають ліс та річка, квіти та фрукти. Навіть люди часто асоціюються у нас із запахами.
Вибираємо аромат
Вибирайте повністю натуральні олії, не замінюйте їх синтетичними аналогами. Для цього уважно прочитайте, що написано на етикетці. Потім підберіть аромат, що підійде саме вам. Адже в ефірній олії міститься до 3000 хімічних формул, а рецептори окремої людини вловлюють лише кілька з них.
Ефективний лише той запах, який вам подобається.
Тому, щоб зробити безпомилковий вибір, поволі понюхайте кілька флакончиків. При цьому спостерігайте свою реакцію на кожен запах.
Чітко нюх людини сприймає трохи більше трьох ароматів поспіль, потім починає «втомлюватися».
Тому робіть невеликі перерви після ознайомлення з кожною з олій.
Ні – осінньої депресії
Позбутися осінньої хандри та покращити настрій допоможуть солодкий базилік, бергамот, кориця, м’ята, меліса, герань, грейпфрут, лаванда, лимон, апельсин, коріандр, лимонна трава, сосна та розмарин.
Використовуємо правильно
- Трохи ефірної олії можна додати в улюблений засіб для масажу.
- Від 5-7 крапель аромаолії ваша ванна перетвориться на справжню оздоровницю.
- А ще краще попередньо ретельно розміщувати його в 1 ст.л меду або склянку молока.
- За 10-15 хвилин ви наповните кімнату пахощами, скориставшись аромалампою.
- Також можна капнути уподобаний аромат у місткість із водою.
- Добре випаровуються ефірні олії з глиняних виробів – купіть аромамедальйон і капніть у нього 2-3 краплі олії.
Ефірні олії бажано змінювати кожні 2-3 тижні, оскільки організм звикає та гірше на них реагує.
Не рекомендуємо змішувати більше ніж три олії одночасно. Флакончики тримайте у сухому, прохолодному, недоступному для сонячних променів місці.
Деякі ароматичні олії мають дуже обмежений термін зберігання: наприклад, масло мандарину зберігається не більше двох років. Тому про запас їм запасатися не варто.
Проти вірусів
Ефірні олії не тільки зміцнюють імунітет, а й самі борються з вірусами та бактеріями. Особливо в цьому процвітають масла мануки, полину, чайного дерева, евкаліпта, ялівцю, лаванди.
Можна ароматизувати ними приміщення або капнути кілька крапель у воду для миття підлоги.
Якщо ви застудилися, на допомогу прийдуть аніс, базилік, звіробій, ісоп, бодян, безсмертник, евкаліпт, материнка, дягель, ялина, кардамон, кипарис, мирт, м’ята, нігтики, розмарин, сосна, чебрець, чабер, часник.
Вони допоможуть впоратися із кашлем та мобілізувати захисні сили організму.
Можна робити інгаляції з однією з цих олій: 5-7 крапель розвести в 500 мл гарячої води. Потрібно накритися рушником і дихати цією парою, але не більше 10-12 хвилин.
Порада
До речі, борючись з вірусами, ви можете позбутися і тарганів. Ці комахи дуже не люблять запах олії чайного дерева — вони поспішають піти з квартири, де ним активно користуються.
Рекомендації експерта
Ефірні олії ефективні в комплексній терапії певних захворювань. Наприклад, седативні та антисептичні властивості ефірних олій сосни, ялиці, шавлії широко використовуються у лікуванні захворювань дихальних шляхів.
Олія анісу має виражену відхаркувальну дію.
Добре купірує напади кашлю ефірну олію кипариса.
У медичній практиці деякі з цих олій використовують для інгаляцій.
Ефірні олії впливають на роботу внутрішніх органів, психоемоційний стан людини, його пам’ять, сон. Для відновлення функцій нервової системи часто використовують олії м’яти, меліси, троянди, герані, лаванди. Тим, хто страждає на безсоння, допоможуть олії апельсина, мандарина, кедра, лаванди, ялівцю, мирри та кипарису.
Важливо!
У застосуванні ароматичних олій головне не перестаратися. Не можна вдихати аромати понад 50-60 хвилин.
Протипоказання
Не можна забувати, що в ароматичних олії, як і у будь-яких ліків, існують протипоказання.
- Наприклад, вагітним потрібно бути вкрай обережними у використанні ефірні олії.
- Людям, які страждають від епілепсії та деяких форм шизофренії, олії взагалі застосовувати не рекомендується.
- З особливою обережністю потрібно використовувати ароматичні олії у лікуванні дітей, оскільки можна спровокувати бронхоспазм та алергічні реакції.
Тому хочу порадити перед застосуванням тієї чи іншої ефірної олії, особливо з терапевтичною метою, порадитися зі своїм лікарем.
Оксана Шаповал