здорове харчування

Гвоздика з корицею зігріють і вилікують

гвоздика, корица

У холодну пору року незамінним доповненням до страв і напоїв є ароматні прянощі, що зігрівають, — гвоздика і кориця. Вони не лише зігріють, а й допоможуть тримати себе у формі та впоратися з недугами.

Так, гвоздика здатна вилікувати ангіну, а кориця допоможе скинути зайві кілограми.

Гвоздика замінить таблетки

Це дуже популярна пряність, без якої неможливо уявити більшість маринадів, соусів та приправ. Її з успіхом використовують при приготуванні різних страв – від каш та супів до компотів та кондитерських виробів.

Гвоздика є обов’язковою складовою глінтвейну, що зігріває.

глинтвейн

Букет вітамінів

Гвоздика має антимікробну та знеболювальну дію, знімає запалення, сприяє кращому засвоєнню їжі, захищає від застуд.

Гвоздична олія та порошок використовують у стоматології, гінекології, при лікуванні ЛОР-інфекцій, хвороб очей, артриту.

Ця пряність настільки багата макро- та мікроелементами, вітамінами (особливо групи В та аскорбіновою кислотою), ефірними оліями та клітковиною, що може скласти конкуренцію мультивітамінному комплексу.

гвоздика

Свіже дихання

Розжовуючи бутончик гвоздики після їди, ви проженете з рота запах цибулі й часнику, запобігайте утворенню карієсу, а протираючи гвоздичним маслом запалені ділянки шкіри, з легкістю позбавитеся вугрової висипки. На думку дієтологів, цілком виправдано застосування гвоздики для схуднення.

Однак надмірне вживання прянощі, навпаки, викликає звірячий апетит — не перестарайтеся.

Корицею кашу не зіпсуєш

Кориця – королева прянощів, що зігрівають. Вона входить до складу багатьох гарячих зимових коктейлів, чудово підходить для десертів, надає оригінальності м’ясним стравам. Кориця покращує циркуляцію крові, стимулює роботу мозку, допомагає позбутися токсинів, бореться з депресією.

корица

Секрети вибору

У наш час цю пряність виробляють у багатьох країнах, проте найблагороднішою вважається вирощена в Шрі-Ланці (Цейлоні). У магазинах замість справжньої кориці часто зустрічається китайський коричник, дуже схожий на неї, тому перед покупкою уважно вивчайте етикетку.

Коричні палички потрібно вибирати цілі, не розламані, ароматні.

Палички цейлонської кориці світліші й тонкіші, закручені з обох кінців і в розрізі нагадують ріг барана. Кора коричника або взагалі не закручена, або тільки з одного кінця, вона сіріша і грубіша.

Спалювач жиру

У кориці містяться вітаміни С, Е та інші, магній, дієтичні волокна, ефірні олії, залізо та кальцій. А дослідження американських учених показали, що вживання кориці є гарною профілактикою діабету. Усього чверть чайної ложки кориці щодня допомагає організму краще засвоювати цукор, цим знижуючи його рівень у крові.

Це дуже важливо для ефективного схуднення.

Охочим скинути вагу корисно посипати корицею каву та кашу, а також випивати щодня склянку кефіру з половиною чайної ложки кориці та щіпкою червоного перцю.

З кориці можна зробити чудовий скраб для тіла, що допомагає боротися з целюлітом.

Змішайте по 2 ч. л. порошку кориці та чорного перцю великого помелу, додайте трохи оливкової олії та 1 ч.л. великої солі. Втирайте масажними рухами в шкіру протягом 5 хвилин, а потім змийте все чистою водою.

Пряні рецепти

гвоздика

Від ангіни та гикавки

При лікуванні запалень горла, а також від гикавки буде корисний такий напій.

  1. Закип’ятіть 200 мл молока і додайте до нього 5 розтертих у ступці бутончиків гвоздики.
  2. Накрийте кришкою та наполягайте протягом 10 хв.
  3. Пийте відвар тричі на день дрібними ковтками, затримуючи його у роті.

Запашні пряники

пряники

Коли не хочеться йти в магазин за чимось солоденьким, можна швидко зробити ці чудові пряники — вони готуються всього 20 хвилин.

Вам знадобиться 250 г борошна, 150 г цукру, 3 яйця, 50 г вершкового масла|мастила|, 1 ч.л кориці, 4 бутончики гвоздики, 50 г арахісу.

  1. Яйця розітріть із цукром, вершковим маслом, корицею та гвоздикою.
  2. Додати борошно і замісити тісто.
  3. Сформуйте з нього невеликі кульки та перекладіть на лист, застелений промасленим папером.
  4. У кожну кульку покладіть горіх.
  5. Випікайте коржі при температурі 210 ° C протягом 15 хв.

Напій «антигріп»

Кориця містить багато антибактеріальних речовин, тому відмінно підходить для профілактики грипу.

Заваріть 0,5 чайної ложки кориці в чашці окропу, додайте дрібку чорного перцю та мед до свого смаку. Пийте кожні 3-4 години. Так ви створите захисну броню від вірусів. Цей рецепт допомагає також при лікуванні кашлю та застуди.

Настя Іванцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *