Крім консервування та заморожування продуктів, я використовую такий спосіб їх збереження як сушіння. Річ у тому, що в нашу морозилку міститься трохи овочів та ягід, а родина у нас велика. Та й сушіння не забирає стільки сил, як консервація. Хочу розповісти як ми сушимо овочі та гриби.
Сушимо овочі та гриби:
- нарізаю пластинками й кружальцями гриби, фрукти та овочі (особливо люблю кабачки та баклажани, адже після сушіння вони набувають грибного смаку);
- викладаю все на дрібні грати (це важливо, оскільки під час сушіння продукти втрачають об’єм і можуть провалитися у великі осередки, деко також не годиться, адже на ньому сушіння може бути нерівномірним);
- сушу за температури 70-80 °C.
Ще один варіант – нанизати шматочки овочів та грибів на шампури чи шпажки та розмістити їх на ґратах, як шашлик.
Для сушіння грибів, баклажанів і кабачків вистачає чотири – п’ять годин, на яблука потрібно близько восьми, на груші – десять – дванадцять годин.
Моркву сушу близько п’ятої години, якщо вона нарізана соломкою, і дві – три години, якщо вона натерта на великій тертці.
Щоб просушування було якіснішим, я включаю в духовці режим конвекції (можна просто сушити з відкритими дверцятами) і періодично перевертаю скибочки.
Взимку я використовую сушені овочі так: проварюю і додаю в супи, борщі та страви з картоплі. І просто обсмажую кабачки та баклажани на змащеній олією сковороді.
Сушимо овочі та гриби правильно.
Юлія Орел, Рівненська обл., м. Сарни