рецепти

7 напоїв, які зігріють вас цієї осені та вбережуть від застуди

7 напитков, которые согреют вас этой осенью и уберегут от простуды

Чого тільки не знайдеш у старовинних рецептах наших прабабусь та прадідусів! Мало того, що всі ці 7 напоїв повністю натуральні й надзвичайно смачні, так вони ще й є відмінною профілактикою простудних захворювань.

Напої від застуди за рецептами наших прабабусь.

Ягоданка

Коли з’явився цей напій, достеменно невідомо. Просто хтось колись вирішив залити ягоди-падалицю (а пізніше — і свіжі) водою та додати цукор і дріжджі.

У результаті вийшов справжній енергетик, схожий на квас.

Для його приготування візьміть 1 кг будь-яких ягід (або яблук, груш, абрикосів), покладіть їх в емальований або скляний посуд і залийте 1 л кип’яченої холодної води. Потім додайте 15 г дріжджів і поставте в тепле місце на 4-5 днів.

Після розлийте по пляшках, закупоріть і зберігайте у прохолоді.

Медовуха

Напій бере свій початок з часів Київської Русі, а особливого поширення набув у Західній Україні. В 1 л кип’яченої води розчиніть 50 г меду та додайте 50 г промитих родзинок. Ємкість нещільно накрийте кришкою і залиште на дві доби за кімнатної температури.

Потім процідіть через марлю, розлийте по пляшках і залиште у холодильнику на 2-3 місяці.

украинский напиток медовуха в бутылке
Медовуха бере свій початок з часів Київської Русі

Спотикач

Ця настоянка на прянощах веде свою історію з XVIII ст. Змішайте 1 ст. ваніліну та тертого мускатного горіха з 1/2 ч.л. кориці, залийте 1 л горілки та настоюйте два тижні. Після цього суміш процідіть, всипте 2 склянки цукру та поставте на вогонь. Постійно помішуйте і як тільки почне закипати – вимкніть, накрийте кришкою і дайте охолонути.

Запастись вітамінами та зігрітися у холоди вам допоможуть українські національні напої.

Варенуха

Напій був відомий на Лівобережній Україні ще у XVI столітті. Основний склад: горілка або самогон, фрукти та прянощі. Візьміть будь-які сушені фрукти (пропорції вибирайте «на око»), покладіть у глиняний посуд і доверху залийте горілкою. Додайте трохи меду, кориці, гвоздики, імбиру або гострого перцю.

Як кришку використовуйте кірку житнього хліба, її краї замажте тістом.

Поставте все це в духовку на слабкий вогонь та потримайте 10-12 годин. Після вийміть, процідіть через марлю і пийте гарячим чи холодним.

ягодный напиток в стакане
Ягоданку роблять з будь-яких ягід та яблук

Сита́  (наголос на останній літері)

Це мед розбавлений водою, іноді роблять відвар на воді. Мабуть, найдавніший солодкий напій: ще в кам’яному віці люди вживали мед диких бджіл, розводячи його водою. На Різдво цією ситою підсолоджують кутю. В ідеалі береться стільниковий прісний мед, кладеться в діжку і заливається окропом. В результаті мед розчиняється, а віск піднімається.

Отриману ситу проціджують та охолоджують.

Узвар

Вже понад два сторіччя цей напій — незмінний атрибут Різдва та інших церковних свят. Можна сказати, що це компот із сухофруктів, але різниця в тому, що до нього додають ще й мед, а іноді не варять, а настоюють. Промиті сухофрукти залийте водою, доведіть до кипіння і за кілька хвилин зніміть з вогню.

Дайте охолонути і додайте мед за смаком.

красная и белая наливка в графинах
Напої за рецептами наших прабабус і зігріють, і вбережуть від застуди

Калинник

Вік цього напою обчислюється кількома століттями. В українському Поліссі знали багато рецептів його приготування. На 4 л води візьміть 1 кг калини. Ягоди переберіть, промийте і покладіть у ємність. Залийте окропом, попередньо розчинивши в ньому 2,5 склянки цукру. Місткість закрийте і настоюйте протягом тижня у прохолодному місці.

Після напій процідіть та пийте теплим або охолодженим.

Напої від застуди за рецептами наших прабабусь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *